Gratis

Jurist

Dr. Holhos

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare juridice;
- Experienta in domeniul juridic minim 1 an;

- Experienta in conceperea si redactarea de acte juridice;
- Cunostinte de drept civil, comercial, dreptul muncii;

- Cunostinte de limba engleza;
- Orientare catre identificarea de solutii juridice, capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor;
- Atentie la detalii, initiativa, responsabilitate;
- Etica profesionala si integritate morala;
- Cunostinte avansate de Microsoft Office (Word, Excel) si de utilizare a programelor de legislatie.

Descrierea jobului

- Redacteaza si intocmeste acte cu caracter juridic (notificari plata, somatii, acorduri, contracte diverse, adrese etc.);
- Initiaza (atunci cand este cazul), negociaza, redacteaza, verifica si avizeaza pentru legalitate toate contractele incheiate cu clientii si furnizorii societatii; verifica clauzele contractelor incheiate cu clientii si furnizorii societatii;
- Propune si ofera suport in definirea, elaborarea si revizuirea unor politici, proceduri, regulamente interne, in conformitate cu reglementarile legale aplicabile;
- Intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actelor constitutive ale societatilor din grup, asigurandu-se de inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului si publicarea acestora in Monitorul Oficial; indeplineste formalitati de inregistrare in legatura cu operatiunile de inregistrare in Registrul Comertului;
- Monitorizeaza reglementarile legislative aplicabile, actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari legislative si le distribuie persoanelor interesate din cadrul companiei; asigura suport si consultanta tuturor departamentelor din cadrul societatii cu privire la actele normative in vigoare;
- Emite opinii juridice si solutioneaza din punct de vedere legal probleme aparute in activitatea companiei.
- Experienta in domeniul medical este un avantaj.

Beneficii

Salariu motivant;
Prime de performanta;
Mediu de lucru placut alaturi de o echipa cu perspective;
Oportunitati de evolutie si dezvoltare profesionala;
Posibilitate de dezvoltare si specializare.

Retea de clinici private de oftalmologie si optici medicale, lider in piata din Transilvania.
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024