Gratis

Jurist Recuperare Creante

AGRICOVER CREDIT IFN

Candidatul Ideal

Cerințe:
Experiență relevantă de minim 3 ani pe o poziție similară;
Studii superioare juridice;
Cunoaștere bună a pachetului MS Office;
Claritate, concizie, organizare, responsabilitate;
Integritate și o înclinație confirmată pentru norme și proceduri.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Face propuneri către comitetul de colectare juridică creanțe referitoare la strategia de urmărit în cazul colectărilor juridice de creanțe aferente pentru dosarele alocate.
Implementează strategiile de urmărit în forma aprobată de comitetul de colectare de creanțe.
Realizează acțiunile efective de recuperare juridică: acțiuni de executare silită (a garanțiilor înscrise, împotriva patrimoniului debitorului / fidejusorilor persoane juridice / garanților persoane fizice), de deschidere și de recuperare a creanțelor în cadrul procedurilor de insolvență, alte mijloace legale.
Propune și încheie, în baza mandatelor acordate, acte juridice (de tranzacție) cu debitorii.
Efectuează vizite la sediul clienților.
Reprezintă societatea în instanțele de judecată și în raporturile cu executorii judecătorești.
Sprijină echipa comercială în activitatea de recuperare amiabilă de creanțe (inclusiv prin vizite în teren la sediul clienților).
Raportează către: Coordonator Serviciu Recuperare creanțe pe cale juridică

CreAgricover Credit IFN SA este cea mai importantă instituție financiară din România specializată pe finanțarea necesarului de capital de lucru al producătorilor agricoli.
Împreună cu noi îți poți scrie povestea mai departe, alături de experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024