Gratis

Junior Web Designer

AIDEV AGENCY S.R.L.

Candidatul Ideal

Ești pasionat de design web și vrei să aduci la viață proiecte din domenii variate? Suntem în căutarea unei persoane organizate, atente la detalii și creative pentru a se alătura echipei noastre dinamice ca Junior Web Designer. Dacă ești gata să îți dezvolți abilitățile și să contribui la creșterea vizibilității online a partenerilor noștri, vrem să te cunoaștem!

Pentru noi, candidatul ideal:
  • este o persoană organizată și atentă la detalii
  • este o persoană flexibilă și care se poate descurca in orice situatie
  • are o atitudine orientata spre client, manifestata intr-o maniera politicoasa, profesionista si capacitatea de a gasi rapid solutii
  • are o bună capacitate de coordonare și de a realiza multiple sarcini

Descrierea jobului

Principalele responsabilități ale job-ului vizează:
  • Dezvoltare site-uri de prezentare
  • Dezvoltare magazine de comert electronic
  • Mentenanta si administrare proiecte deja existente
  • Optimizarea paginilor web existente
  • Suport tehnic pentru proiectele dezvoltate
  • Optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
  • Implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
  • Acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort
  • Contribuție activă la eforturile echipei de a livra proiecte de calitate.

Cerințe job:
  • Cunoștințe de WordPress și WooCommerce
  • Experiența cu Magento, PrestaShop, CS Cart constituie un avantaj
  • Abilități de organizare, rezolvare de probleme, creativitate și muncă în echipă
  • Cunoștințe de front-end și Responsive Web Design
  • Experiență în Graphic Design și înțelegerea influenței designului asupra UX
  • Portofoliu care să reflecte abilitățile tale în web design
  • Studii medii sau superioare în domeniu; experiența în domeniu constituie un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză

Beneficii:
  • creșteri salariale în funcție de performanță
  • tichete de masa si tichete cadou
  • asigurare medicala in sistem privat
  • bonusuri și prime în funcție de performanță
  • decontare transport
  • cafea si apa la discretie
  • lucru într-un mediu plăcut

Program de lucru: 8 ore (9-17) de Luni pana Vineri + pauza de masa
Locația job-ului: sector 2, Bucuresti

La AI.Dev Agency, suntem pasionați de tehnologie și inovație. Alaturi de un CEO cu peste 10 ani de experiență în domeniul IT, echipa noastră este dedicată furnizării de soluții web inteligente, de la site-uri de prezentare la magazine online complexe. Ne mândrim cu abilitatea noastră de a aduce ideile dvs. la viață, oferind totodată un serviciu de calitate excepțională.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024