Gratis

Junior Tax Compliance Analyst - Assessment Center

Deloitte Romania
4 poziții

Candidatul Ideal

- Bachelor’s degree with focus on Economics, Accountancy or Finance;
- Fluency in English, any other European language is a strong asset;
- A great sense of accuracy and being result oriented;
- Strong communication and team skills, with a desire to work with an international team;
- Good knowledge of MS Office (focus on Excel).

Prior knowledge is not necessary, you will learn all the necessary skills on the job.

Descrierea jobului

As a Junior Tax Complaince Analyst, you will work on multiple client accounts and will be responsible for day-to-
day communication with and between the Global Deloitte network, such as:

- Assist multinationals in complying with their VAT obligations in EMEA and other related topics (registrations, audits, etc.);
- Prepare sound VAT reporting packages with the help of a cutting-edge software tool designed by Deloitte;
- Rigorously monitor your day-to-day tasks and collaborate with colleagues across different locations (e.g. Belgium, India, Romania);
- Expand your VAT and GTCE specific knowledge and get involved in activities which will shape your career and allow you becoming a tax professional.

"Deloitte" este brand-ul sub care zeci de mii de specialiști din întrega lume colaborează pentru a oferi servicii clienților, prin firmele membre Deloitte Touche Tohmatsu Limited (“DTTL”), o organizație cu răspundere limitată din Marea Britanie.

Despre Deloitte România și Moldova

În România, serviciile sunt prestate sau susținute de către Deloitte Audit SRL, Deloitte Tax SRL, Deloitte Consultanta SRL, Deloitte Accounting SRL, Deloitte Fiscal Representative SRL, Deloitte Tehnologie SRL, Deloitte Support Services SRL și Deloitte Shared Services SRL.

Prin intermediul a peste 3000 profesioniști, Deloitte este una dintre cele mai mari companii de servicii profesionale de pe piața din România și activează, în cooperare cu Reff & Asociații SCA, în domeniile de servicii de audit, juridice, consultanță fiscală, consultanță financiară, servicii de managementul riscului, soluții de servicii externalizate, consultanță în tehnologie și alte servicii adiacente.

La Deloitte veți interacționa cu diferiți clienți pentru a le înțelege afacerea, pentru a identifica riscurile cheie și pentru a găsi modalități de a le reduce.

Vă oferim un proces de integrare aprofundat și foarte perspicace, acces la cele mai bune resurse de instruire și învățare, o echipă prietenoasă care vă va ghida de-a lungul parcursului dvs. profesional.

Suntem pasionați să construim relații pe tot parcursul vieții cu oamenii noștri și suntem dedicați succesului lor, indiferent de locul în care călătoria îi duce.

Deloitte este locul în care toți „colegii pe viață” își pot conecta și avansa cariera.

Once Deloitte, always Deloitte. Let’s stay in touch!

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024