Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Junior Software Support Engineer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate sau experienta echivalenta;
Gandire logica, spirit analitic, orientat/a catre rezultate;
Persoana organizata, riguroasa;
Dorinta de a invata si a se dezvolta;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
Bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Echipa FAN Courier este in continua crestere si dezvoltare si de aceea suntem in cautarea de noi colegi pentru echipa de Suport Software.

Responsabilitati:
Acordare suport tehnic (level 1) pentru rezolvarea problemelor aparute in aplicatii interne;
Acordare suport clienti pentru instalare si configurare platforme e-commerce;
Realizare/Actualizare documentatie pentru aplicatii interne;
Testare module in aplicatii interne si echipamente mobile;
Verificare joburi SQL, blocaje server si restaurare baze de date;
Generare rapoarte ce nu sunt disponibile in aplicatii.

Cerinte tehnice:
Cunostinte baze de date, de preferat SQL Server;
Cunoasterea unui limbaj de programare precum VB, C#, PHP reprezinta un avantaj.

FAN Courier este liderul pietei de curierat rapid intern. Infiintata in 1998 de 3 antreprenori romani cu capital 100% autohton, compania deserveste astazi peste 30,000 de clienti, atat persoane juridice, cat si persoane fizice. Avand un parc auto de peste 2,750 de autovehicule, o echipa de peste 6 000 de angajati si mai mult de 15,000 de localitati deservite in termen de 24 de ore, FAN Courier isi consolideaza an de an pozitia de lider de piata obtinuta inca din 2006.

Expirat
Junior Software Support Engineer  -  FAN Courier Express SRL