Gratis

Junior Project Manager

SC ALGECO SRL

Candidatul Ideal

Algeco Romania, companie lider în furnizarea de soluții modulare pentru construcții, caută un Junior Project Manager entuziast și dornic să învețe pentru a se alătura echipei din Sibiu.

Aceasta este o oportunitate excelentă pentru cineva care dorește să își înceapă cariera în gestionarea proiectelor și să se dezvolte într-un mediu dinamic și stimulant.

Candidatul ideal ar trebui să aibă:
  • Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare în domenii relevante (Inginerie, Construcții, etc.);
  • Experiență anterioară în domeniul construcțiilor sau gestionării proiectelor (experiență de lucru, stagii, proiecte academice etc.) - reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de utilizare Autocad;
  • Cunoștințe de utilizare Revit - constituie avantaj;
  • Cunoștințe medii/avansate de Microsoft Office, în special Excel;
  • Abilități excelente de comunicare, inclusiv capacitatea de a comunica eficient si clar cu colegii, clienții sau alte părți interesate;
  • Abilități puternice de colaborare și lucru în echipă pentru a contribui la obiectivele organizației;
  • Capacitatea de a asculta activ și de a înțelege perspectivele și nevoile celorlalți;
  • Abilități de negociere și rezolvare a conflictelor pentru a facilita interacțiunile pozitive și eficiente cu colegii și clienții;
  • Capacitatea de a gestiona multiple sarcini și de a prioritiza eficient;
  • Atitudine proactivă și capacitatea de a învăța rapid;
  • Dețină cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional;
  • Să aibă disponibilitate pentru deplasări în județele de acoperire.

Descrierea jobului

Printre principalele responsabilități enumerăm:
  • Asistă Project Managerul și Departamentului Operațional în planificarea, coordonarea și implementarea proiectelor asignate.
  • Oferă suport tehnic în întalnirile comerciale avute de departamentul de vanzări
  • Elaboreaza schițele tehnice în conformitate cu cerințele și specificațiile clientului.
  • Elaborează și actualizează documentele de proiect (plan proiect, documente interne, documente livrare, etc.)
  • Gestionează eficient resursele și timpul pentru a asigura îndeplinirea obiectivelor proiectului.
  • Comunică regulat cu clienții și echipele interne pentru a asigura o colaborare eficientă și rezolvarea problemelor în timp util;
  • Se asigură de respectarea termenelor de livrare, a calității și a bugetului proiectului.
  • Monitorizează și raportează progresul proiectelor către echipele relevante.
  • Învăța și utilizează instrumentele și procedurile interne ale companiei pentru gestionarea proiectelor.
  • Oferă asistență și suport tehnic pe toata durata contractuală
  • Se asigură de respectarea politicilor și procedurilor de Sănătate, Securitate și Mediu (HSE) în timpul desfășurării proiectelor.
Beneficii:
  • Carieră într-un sector foarte atractiv și dinamic, în cadrul unei companii internaționale;
  • Activitate cu impact direct asupra business-ului, deprinderea spiritului antreprenorial;
  • Posibilitatea de a învăța și de a dobândi abilități noi;
  • Lucrul într-o echipă mică, dinamică și un mediu prietenos;
  • Pachet salarial atractiv plus alte beneficii;
  • Evaluare pe criterii de performanță și bonusare pentru extra-performanță;
  • Mașină, telefon, laptop;
  • Zile de concediu de odihnă extra.

SC ALGECO SRL este parte a grupului Modulaire Group - lider european in domeniul constructiilor modulare. Algeco continua sa inoveze si sa propuna atat solutii de spatiu standard cat si personalizate pentru companii de stat si private.

www.algeco.ro

www.algeco.com

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024