Gratis

Junior Procurement Specialist

BUSINESS LEASE ROMANIA

Candidatul Ideal

  • Student sau proaspăt absolvent cu studii în domeniul economic, administrativ sau tehnic, cu o pasiune pentru industria auto.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare interpersonala, capabil să colaboreze eficient cu diversele departamente ale organizației și cu furnizorii externi.
  • Capacitate de organizare și gestionare a timpului, cu atenție la detalii și abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic cu termene strânse.
  • Dorința de a învăța și de a se dezvolta
  • Cunoștințe de bază în utilizarea sistemelor informatice și capacitatea de a învăța rapid utilizarea unor programe specifice

Descrierea jobului

Mentiune: Contract pe perioada determinata - pana la 31.12.2024

Responsabilitati:
  • Comunicarea zilnică și coordonarea activităților cu diversele departamente ale organizației.
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu furnizorii, în special în categoriile de achiziții și servicii (ex: dealeri auto, service-uri auto și anvelope, prestatori servicii conexe, etc.).
  • Managementul comenzilor auto în sistem (de la plasarea comenzii până la activare).
  • Informarea clienților cu privire la termenele de livrare auto.
  • Verificarea documentelor și informațiilor din dosarele autoturismelor înainte de activarea contractelor.
  • Menținerea unei relații eficiente cu dealerii auto pentru asigurarea unei livrări optime a autovehiculelor.
  • Comunicare periodică cu furnizorii auto pentru actualizarea datelor de livrare.
  • Actualizarea bazei de date a furnizorilor auto și raportarea schimbărilor de prețuri la autovehiculele noi.
  • Înregistrarea datelor necesare pentru rapoartele lunare.
  • Solicitarea, la cerere, a ofertelor de bunuri și servicii spot.
  • Suport pentru dezvoltarea noului sistem ERP

Beneficii:
  • Salariu fix
  • Abonament medical Regina Maria
  • Tichete de masa 30 RON/zi lucrata
  • Decontare Transport Public
  • Abonament Bookster
  • Telefon si laptop de companie
  • Cafea, apa, ceai la birou
  • Mediu de lucru placut

Business Lease provides mobility solutions throughout Europe to businesses of all shapes and sizes. We pride ourselves in our service and our expertise. As part of the AutoBinck Group, we have over 100 years of experience in automotive services. Cars are the backbone of our industry, but we believe that mobility means more than that. We provide effortless freedom of movement. As a business, we believe that people are what matter most. That’s our cornerstone. We revel in our humanistic approach and make a point of punctuating every business interaction with a smile.

Romania is the youngest company of our group and has been active since 2014. A team that perfectly blends the multinational approach and the Romanian entrepreneurship, a true family brought together by the passion for well-done things. As a caring and enthusiastic team, we are constantly trying to take customer service to the highest level and we deliver smiles with a friendly approach.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024