Gratis

Junior Digital Marketing Specialist

MedicHub Media

Candidatul Ideal

• Cunoștințe minime de HTML și CSS;
• Persoană atentă la detalii și pasionată de digital marketing;
• Capacitatea de a lucra la fel de bine în cadrul unei echipe, cât și independent;
• Fire creativă și ingenioasă;
• Cunoștințe de operare PC (Ms Office: Word, Excel, PowerPoint);
• Cunoștințe minime a unui program de grafică digitală.

Descrierea jobului

• Contribuie la stabilirea, planificarea și implementarea newsletterelor și ale altor acțiuni de e-mail marketing, în linie cu planul de marketing;
• Implementează strategia de marketing potrivită canalelor de social media & calendarul editorial;
• Ajută la implementarea conținutului pe site-uri web (inclusiv editarea minimă a materialului);
• Contribuie la implementarea programului de loializare la nivel de CRM prin acțiuni de e-mail marketing;
• Contribuie la monitorizarea permanentă a bazei de date implicată în acțiunile de marketing direct, contribuie la analizarea rezultatelor și a indicatorilor relevanți și redactează periodic rapoartele necesare de e-mail marketing;
• Raporteaza și contribuie la analizarea rezultatelor din campaniile de social media în vederea identificării optimizărilor disponibile;
• Colaborează cu departamentele implicate pentru a asigura în permanență date corecte și relevante și conținut fresh și atrăgător pentru toate canalele de social media.

Medichub Media, as a Romanian leading communication company provides specialized information to medical community for their continuous professional development. Medichub Media publishes 12 medical journals, organizes several medical events per year and provides direct marketing communication solutions. For more informations, please visit our site www.medichub.ro

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024