Gratis

Junior Copywriting Trainee

Agentie Seo Bucuresti S.R.L.

Candidatul Ideal

Oferim un job part-time flexibil de 2 ore pe zi - cu salariul aferent minimului pe economie pentru 2 ore pe zi ( 530 ron).

► Îți dorești să lucrezi în domeniul marketing-ului digital? Dacă ești student/ă, un astfel de job part-time îți poate fi util pentru a dobândi experiență într-o industrie de viitor.
► Consideri că ai abilități bune de comunicare, prezentare și creativitate? Te invităm să ne cunoști și să faci parte din echipa noastră.

Condiții:
  • În primul rând, aplică doar dacă ești pasionat/ă de scris.
  • Este important să știi să scrii corect in limba romana dar si engleza
  • Trebuie să fii receptiv/ă la feedback-ul primit.
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office - Word.
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu/avansat.
  • Cunoștinterea altor limbi străine (scris) constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Responsabilitățile tale includ cele de mai jos și multe altele. În funcție de abilitățile tale, vom descoperi împreună care este nișa unde poți veni cu plus valoare.
  • Realizarea diferitelor tipuri de prezentări pentru firme, produse și servicii
  • Administrarea paginilor de blog sau social media
  • Crearea de conținut scris pentru pagini de website
  • Scrierea și publicarea de articole de blog
  • Scrierea și postarea de advertoriale / comunicate de presă
  • Crearea de conținut scris pentru social media
  • Munca de research și analiză a domeniilor despre care scriem

Suntem Agenție SEO București, o companie în plină creștere ce oferă oportunități unice pentru studenții dornici să-și dezvolte cariera în domeniul marketingului online și al optimizării motoarelor de căutare (SEO). Dacă ești în căutarea unei experiențe de lucru fascinante și vrei să faci parte dintr-o echipă dedicată și pasionată, suntem aici pentru tine.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 13 Mart. 2024 Expiră 12 Apr. 2024