Gratis

Junior Copywriter / Marketing Trainee - job pentru studenti

Idroid Solution Phone S.R.L.

Candidatul Ideal

Oferim un job part-time de 4 ore pe zi (pentru studenți sau absolventi) in incinta magazinului nostru (putem aranja in unele zile home office). Îți dorești să lucrezi în domeniul marketing-ului digital? Dacă ești student/ă, un astfel de job part-time îți poate fi util pentru a dobândi experiență într-o industrie de viitor.

Pentru mai multe detalii ne poti contacta si direct pe website-ul nostru sau te asteptam sa ne faci o vizita.

Consideri că ai abilități bune de comunicare, prezentare și creativitate? Te invităm să ne cunoști și să faci parte din echipa noastră.

Condiții:În primul rând, aplică doar dacă esti student si ești pasionat/ă de scris.

Este important să știi să scrii corect in limba romana.

Trebuie să fii receptiv/ă la feedback-ul primit chiar daca acesta este negativ, trebuie sa fi deschis la a invata lucruri noi.

Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office - Word.

Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu/avansat.

Optional: Experienta in scrierea unui text SEO-Friendly, experienta in scrierea de articole pentru Blog, Editare video & Photo in CapCut sau alte programe precum DaVinci Resolve, analiza Keywords pentru SEO si verificarea pozitiei lor.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale includ cele de mai jos și multe altele. În funcție de abilitățile tale, vom descoperi împreună care este nișa unde poți veni cu plus valoare pentru IDROID. Realizarea diferitelor tipuri de prezentări pentru firma, produse și servicii

Administrarea paginilor de blog si social media: Facebook, TikTok, Instagram, Google Business Profile, Youtube.

Crearea de conținut video/photo prin editarea videoclipurilor realizate in service-ul nostru de reparatii

Crearea de conținut scris pentru pagina noastra de website

Scrierea și publicarea de articole de blog 1-2 pe saptamana.

Crearea de conținut scris pentru social media

Munca de research și analiză a domeniilor despre care scriem

Dacă ești student/a, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău împreună cu răspunsul la întrebările noastre. În cazul în care considerăm că te integrezi în echipa noastră, te vom contacta pentru a incepe procesul de recrutare..

O scurtă prezentare a echipei iDroid, specialiștii dvs. în tehnologie! Suntem 5 tehnicieni, mânuind cu măiestrie repararea televizoarelor, dronelor, telefoanelor mobile cât și consolelor de gaming precum PS5 sau Xbox Series, un inginer în automatică și calculatoare care coordonează echipa, doi colegi care vă ajută să găsiți produsele si serviciile potrivite, și colega noastră, Mary, în relații clienti.

Nu suntem doar un service de reparații, ci și un magazin care oferă spre vânzare telefoane, televizoare și accesorii. Vizitați-ne și descoperiți cum putem satisface nevoile dvs. tehnologice.

iDroid – tehnologie și inovație la îndemâna ta!

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 6 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024