Gratis

Junior Copywriter / Marketing Trainee - job pentru studenti

Servicii SEO BUCURESTI

Candidatul Ideal

Oferim un job part-time de 2 ore pe zi (pentru studenți ). Îți dorești să lucrezi în domeniul marketing-ului digital? Dacă ești student/ă, un astfel de job part-time îți poate fi util pentru a dobândi experiență într-o industrie de viitor.

Consideri că ai abilități bune de comunicare, prezentare și creativitate? Te invităm să ne cunoști și să faci parte din echipa noastră.

Condiții:
  • În primul rând, aplică doar dacă esti student si ești pasionat/ă de scris.
  • Este important să știi să scrii corect in limba romana dar si engleza
  • Trebuie să fii receptiv/ă la feedback-ul primit.
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office - Word.
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu/avansat.
  • Cunoștinterea altor limbi străine (scris) constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale includ cele de mai jos și multe altele. În funcție de abilitățile tale, vom descoperi împreună care este nișa unde poți veni cu plus valoare.
  • Realizarea diferitelor tipuri de prezentări pentru firme, produse și servicii
  • Administrarea paginilor de blog sau social media
  • Crearea de conținut scris pentru pagini de website
  • Scrierea și publicarea de articole de blog
  • Scrierea și postarea de advertoriale / comunicate de presă
  • Crearea de conținut scris pentru social media
  • Munca de research și analiză a domeniilor despre care scriem

Dacă ești student/a, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău împreună cu răspunsul la întrebările noastre. În cazul în care considerăm că te integrezi în echipa noastră, te vom contacta pentru a incepe procesul de recrutare..

O lume plină de provocări? Acolo unde alții văd probleme - noi vedem oportunități. Dacă și tu crezi că norocul este intersectia dintre oportunități și pregătire, atunci hai să ne cunoaștem. Suntem o agenție de promovare online și optimizare SEO. Lucrăm atât pentru clienții din țară, cât și pentru clienți din străinătate.

Publicat 3 Mart. 2024 Reactualizat 3 Mart. 2024 Expiră 2 Apr. 2024