Gratis

Junior Business Analyst

HOYA LENS ROMANIA

Candidatul Ideal

Hoya Lens Romania recruteaza Junior Business Analyst.

Tip rol: full time, permanent
Locatie: zona Stefan cel Mare
Tip munca: hybrid

Descriere profil:
  • Persoana inovativa, cu capacitate de organizare, atentie distributiva, spirit analitic, capabila sa lucreze cu termene limita si volume diferite de munca.
  • Excel:nivel mediu spre avansat.
  • Engleză: nivel mediu.
  • Excelente abilități de organizare;
  • Orientat(ă) spre rezultat: capacitatea de a atinge obiectivul într-un timp dat;
  • Adaptabilitate – eficient sub presiune, respectă întotdeauna termenele limită;
  • Abilitatea de a stabili priorități în mod independent;
  • Abilitatea de a înțelege procesele la nivel micro și macro și de a interpreta informații pe baza rapoartelor prelucrate/extrase
  • Atenție la detalii

Descrierea jobului

  • Crearea de diverse rapoarte periodice sau ad-hoc
  • Analize achizitii, vanzari,
  • Suport pentru departamentul Vanzari si Financiar in elaborarea bugetelor
  • Design si implementare de diverse modele de calcul a unor indicatori de performanta
  • Design si implementare de diverse modele de calcul pentru optimizarea si eficientizarea rapoartelor periodice; automatizari pentru diversi pasi ai activitatilor recurente
  • Prelucrarea informațiilor din diverse surse din cadrul companiei, în vederea obținerii diverselor rapoarte solicitate de Directorul General și/sau Directorul Comercial
  • Proiectarea, implementarea si calcularea diferitilor indicatori privind contractele comerciale incheiate de companie cu clientii, actele aditionale si alte documente aferente
  • Realizarea rapoartelor și analiza diverselor date despre activitatea economică a companiei, identificare și semnalare disfuncționalități, propunere îmbunătățiri
  • Colaborare cu Reprezentanții de vânzări (sales status)
Beneficii:
  • lucru intr-un mediu profesionist
  • cursuri de specialitate sustinute de parteneri externi
  • pachet salarial atractiv: salariu fix + bonus trimestrial
  • Bookster, Linkedin Learning, abonament medical, dispozitive de vedere Hoya & alte reduceri

Descrierea companiei

Hoya Corporation si Hoya Vision Care
Hoya Vision Care producator mondial de lentile de ochelari si produse optice. Motto-ul nostru " We care about your eyes" este tradus in obiective de calitate de top, design-uri avansate de lentile si servicii excelente pentru purtatorii de ochelari si pentru opticieni deopotriva. Hoya Corporation este o companie globala cu sediul in Tokyo, Japonia, si lider in furnizarea produselor inovative high tech si serviciilor bazate pe tehnologii avansate din domeniul opticii.

Hoya Lens Romania
In anul 2013, Hoya a decis sa creeze propria sucursala in Romania, cu scopul de a dezvolta marca Hoya si de a asigura cele mai bune servicii de optica de pe piata. Echipa Hoya Lens Romania este temeinic pregatita in domeniu, are o experienta vasta si este capabila sa ofere consultanta de specialitate partenerilor sai. si se completeaza excelent pentru a oferi servicii etalon pe piata din Romania.
Ca fosti reprezentanti ai partenerului local, suntem mandri ca am fost selectati pentru a continua operatiunile Hoya in lume.
Ne-am straduit intotdeauna sa reprezentam Hoya cu profesionalism, iar rata de conversie vorbeste despre loialitatea clientilor nostri fata de Hoya si fata de noi.
www.hoya.ro
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024