Gratis

Junior Bayer / Asistent Achizitii

Today Advertising

Candidatul Ideal

Echipa noastra de achizitii are nevoie de un ACHIZITOR super organizat, implicat si foarte atent la detalii.

Credem ca esti cea mai potrivita persoana pentru acest nou rol din echipa noastra daca:
  • ai minim 1 an experienta, in achizitii. Experienta in domeniul publicitar sau al materialelor promotionale reprezinta un atuu.
  • ai abilitati de negociere.
  • vorbesti si scrii foarte bine in limba engleza
  • esti organizat(a) si ai capacitate de relationare cu furnizorii externi si interni (prin e-mail, telefon, intalniri)
  • cunosti pachetul MS Office
  • ai atentie distributiva si la detalii;
  • prioritizezi foarte bine activitatile tale si sarcinile primite esti proactiv(a) si te gandesti tot timpul la noi si mai eficiente solutii pentru munca ta si a colegilor
  • esti de la natura team player si esti persoana persuasiva si comunicativa;
  • ai cunostinte minime privind operatiunile de import si achizitii intracomunitare.

Descrierea jobului

  • Vei cauta, lansa si urmari comenzile de materii prime ,produse finite sau servicii.
  • cauti produse in functie de specificatiile ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈primite de la departamentul vanzari
  • negociezi cu furnizorii conditiile contractuale (preturile de achiziție / termene de plata / reduceri).
  • comanzi produse conform bugetelor alocate si monitorizezi tot ciclul comercial (termene de livrare, termene de personalizare, respectatea tuturor caracteristicilor solicitate in comanda ferma pana la receptionarea acestora de catre client);
  • vei tine legatura cu furnizorii pentru rezolvarea eventualelor probleme aparute
  • vei transmite grafica catre departamentul de productie

Vei gasi la noi un mediu dinamic, plin de creativitate, cu oportunitati de crestere si multa inspiratie.

Daca iti vei dori si vom decide impreuna ca ti se potriveste, in viitor vei putea evolua ca Senior Buyer.

Beneficii:
  • carte de munca
  • salariu 4000 -5000 ron (in functie de experienta) + bonus in functie de performanta
  • Un set de analize medicale pe an
  • programe de instruire
  • program de lucru L-V: 9.00-18.00
  • suport logistic şi profesional
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024