Gratis

Accountant (Fixed Assets)

DELIVERY SOLUTIONS

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa ai?

  • Cunoștinţe MS Office;
  • Experienţă în utilizarea programelor de contabilitate (SAP-reprezintă avantaj);
  • Capacitate de organizare și prioritizare a sarcinilor;
  • Abilitatea de a lucra atât individual cat și în echipă;
  • Orientare spre identificarea soluțiilor.

Ce ar trebui sa faci?

  • Să gestioneze înregistrările/intrările financiar-contabile de leasing, mijloace fixe și obiecte de inventar;
  • Să efectueze operaţiunile contabile de reconciliere imobilizari in curs;
  • Să opereze în sistemul ERP al companiei (SAP);
  • Să respecte normele/reglementările contabile;
  • Să opereze și să verifice facturi (furnizori/client) etc.;
  • Să menţină relaţia cu DITL;
  • Să reconcilieze soldurile furnizorilor/ clientilor;
  • Să participe la inventariere și reconcilierea rezultatului inventarului;
  • Să colaboreze cu alte departamente precum Trezorerie/Controlling/Administrativ/Achiziții etc.

Cu ce vine jobul la pachet?

  • Un pachet salarial motivant & beneficii flexibile;
  • Traininguri de specialitate & acces gratiuit in platforme de learning;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Mediu de lucru placut intr-o companie în continua expansiune.

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024