Gratis

Junior Account Representative

Compare Utilities S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Ai finalizat facultatea sau esti pe cale de a termina
  • Esti empatic/ă și îți place să comunici
  • Te organizezi bine singur și preferi să fii independent
  • Îți plac challenge-urile și nu ți-e frică de multitasking
  • Ai abilități bune de lucru cu computerul
  • Ai experienta de lucru cu un CRM (avantaj, dar nu obligatoriu, te învățăm repede :D )

Descrierea jobului

Responsabilități
  • ​Managementul portofoliului alocat de clienți în procesul Q2C - quote to cash, care include, dar nu este limitat la:
  • Pregătirea și transmiterea cotațiilor potentialilor clienti, respectând procedurile interne.
  • Managementul și trackingul cazurilor prin întregul proces și menținerea unei experiențe pozitive a clienților prin CRM-ul nostru, Pipedrive.
  • Generarea și gestiunea tuturor documentelor legale aferente fiecărui client din portofoliu.
  • Coordonarea cu departamentul de Vanzari, Legal și Financiar pentru a asigura buna desfășurare a activității.
  • Investigarea, validarea și generarea de soluții pentru gestiunea corectă a portofoliului.
  • Coordonarea cu colegii, managerii și echipa tehnica pentru identificarea celor mai bune soluții în managementul clienților.
  • Comunicarea constantă cu portofoliul de clienți prin telefon, email sau alte mijloace pentru a menține un nivel de experiență optim al serviciului.
  • Monitorizarea performantei individuale si a KPI-urilor echipei.
Beneficii
  • ​Un mediu de lucru dinamic, de startup, unde greșelile sunt recomandate. Ne miscăm rapid iar oportunități reale de creștere apar constant.
  • Posibilitatea să-ți gestionezi în stilul tău portofoliul, atata timp cât experiența clientului primează.
  • Flexibilitatea specifica unui mediu tânăr și ambițios.
  • Un office fain, unde o sa te integrezi imediat.
  • Salariu competitiv și dinamic. Starting range: 2200 - 2800 RON/luna (net) + bonuses.

Taxe.ro este un start-up de fintech care digitalizează procesul legislativ de recuperare al taxelor pentru persoanele care muncesc în afara României. Căutăm colegi faini, care pot gestiona cu empatie si profesionalism un portofoliu variat de clienti care luptă pentru drepturile lor.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024