de ani Fără Frică...

Publicat 11 Nov 2019 | Reactualizat 02 Dec 2019 | Expiră 11 Dec 2019

Java Developer

1 post

Candidatul ideal

Profile:

  • Experienced in JAVA (backend, middleware) development, Maven.
  • knowledge the frameworks like Guice, Spring, Spring Boot.
  • Expert in NoSQL database optimization.
  • You know how to set up a good development environment, to choose some CI / CD tools.
  • You have a solid knowledge of software architecture, you know best practices.
  • Optimize the solutions and get maximum performance.
  • Be careful about what you put into production, you do Unit-Tests and Unhappy-Cases, not just Golden-Thread.
  • Fluent in English

Descrierea jobului

Responsibilities:

  • Collaborate with Software Architect, System Architect and Product Owner to implement a new young platform, secure, flexible and stable.
  • Coordinate a younger team and you will deal with their technical growth.
  • Take care of the quality and safety of the product, you will ensure that it is built flexible, expandable.

Experis este leaderul global în resurse umane profesioniste, specializate și în soluții bazate pe proiect. Experis accelerează creșterea organizațiilor prin identificarea, atragerea și plasarea expertizei în IT, inginerie si finanțe, pentru a livra cu precizie talentele căutate pentru roluri și proiecte esențiale. Experis face parte din familia de branduri ManpowerGroup, care mai include Manpower, ManpowerGroup Solutions și Right Management.

Java Developer  -  Experis Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles