Gratis

IT Tehnician DC / POS FISCALMAG

FiscalMag ( JURNALUL ELECTRONIC SRL)

Candidatul Ideal

Echipa FiscalMag se mărește !
Avem nevoie de specialiști in instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, POS, case de marcat, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.

Cerinte:
- Abilitati tehnice dе a demonta / monta / repara echipamente electrotehnice dе dimensiuni mici PC / POS
- asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software/calculatoare/retea
- cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software
- experiența in utilizarea soft-urilor tip remote desktop
- cunoștințe pentru instalarea/configurarea/depanarea softurilor uzuale : SO Windows / OFFICE
Se consideră avantaj :
- experiență in posturi similare

Descrierea jobului

Ce trеbuie sа faci:
- Instаlеazi еchipаmentеle cu respеctаrеa PROCEDURILOR şi spеcificaţiilе producătorului;
- Intocmeşti toаte documentele impuse de lege şi de procedura de lucru la vanzarea si instalarea echipamentelor de marcat fiscale;
- Instruieşti utilizatorii pentru utilizarea corectă a echipamentelor fiscale si a echipamentelor periferice achizitionate;
- Acorzi asistenţă clietílor, atunci când situaţia o cere;
- Intretii echipamentele componentele, aplicaţiile software şi perifericile aferente pe baza cererilor de intervenţie formulate de clienţi şi a planificării activităţii făcute de şeful de compartiment;
- Intervenţiile la echipamentele de marcat fiscale le faci cu respectarea legislaţiei în vigoare şi întocmirea tuturor documentelor impuse de legislaţie şi de procedura de lucru;
- Respecti specificaţiile producătorului si procedurile de lucru in setarea, formatarea si interventiile asupra componentelor hardware;
- Analizezi si interpretezi mesajele de eroare pentru identificarea cauzelor care au condus la apariţia lor;

Responsabilitati:
- Asigurarea unui flux lipsit de intruperi clientilor nostri: Magazine + restaurante.

Beneficii:
- Colectiv super prietenos.
- Autoturism pentru deplasari
-Telefon serviciu
- Bonusuri: craciun, paste
- Bonusuri depasire vanzari previzionate
- Bonus pentru montaj

FiscalMag este unul dintre liderii de piață din domeniul IT&C dedicat pentru RETAIL & HORECA.

Pe lângă colaborările cu cele mai mari companii de profil POS din lume, ce ne recomandă sunt cei peste 15000 de clienți care au avut și continuă să aibă încredere în noi.

Pentru confortul clienților noștri, am optimizat site-ul astfel încât să fie cât mai user-friendly, cu multe și diverse promoții online.

Prioritatea noastră este bunul mers al afacerii clienților noștri. Din acest motiv, suntem disponibili atât online, cât și în persoană, pe teren sau la telefon.

Indiferent de domeniul de activitate, orice problemă își găsește rezolvarea la FiscalMag!

HIGHLIGHTS:
- Distruitor autorizat si servisant case de marcat: DATECS, TREMOL si CUSTOM
- Importator direct produsele noastre: POS all in one, imprimante de toate tipurile, PC-uri, monitoare cu si fara touchscreen.
- Producatori de Cantare electronice
- Producatori de sertare de bani.
- Producatori de role termice si etichete
- Laborator autorizat BRML pentru efectuarea de verificari metrologice cantare.
- Peste 15.000 de clienti care au apelat la servicii si produsele FISCALMAG.
- Avem cel mai rapid raspuns la problemele clientilor atat pe teren cat si la noi la sediu doar prin personal specializat.
- Aniversam 11 ani de cariera in domeniul dc&pos
- avem cel mai user friedly site si cele mai multe promotii online
- putem spune ca avem rezolvare la orice problema pentru orice afacere indiferent de domeniul de activitate
- Oferim cele mai bune preturi pentru produsele noastre!

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024