Gratis

IT Support/ Tehnician calculatoare

SC OTTER Distribution SRL

Candidatul Ideal

  • Cunostinte hardware (troubleshooting si functionalitate) pentru calculatoarele si imprimantele, scanerele mobile din magazinele si depozitele companiei (Android/Windows);
  • Cunostinte de instalare/administrare Windows, Office, aplicatii proprii OTTER, etc.
  • Cunostinte de retelistica nivel mediu (configurare, monitorizare, depanare routere, NVR, DVR, echipamente de retea aflate la distanta);
  • Interactiune/Comunicare usoara cu toti angajatii si departamentele companiei;
  • Atitudine pozitiva, proactivitate si disponibilitate pentru dezvoltare personala si tehnica, avand in vedere specificul companiei;
  • Abilitati de multitasking si teamwork, cunostinte de limba engleza.

Descrierea jobului

  • Suport IT pentru echipamente Hardware/Software/Networking ale companiei;
  • Receptia, expedierea, inventarierea si urmarirea de produse IT si consumabile intre magazinele /depozitele companiei;
  • Diagnoza pentru toata gama de echipamente (sisteme informatice, imprimante, scanere, monitoare, routere, DVR etc);
  • Asigurarea primului nivel de suport tehnic intern;
  • Remedierea problemelor care apar la nivel software pentru PC-uri, laptop-uri, imprimante, routere, dvr, nvr etc.;
  • Administrarea drepturilor de acces la resurse (aplicații, documente, rapoarte);
  • Se asigura suport, pregatire si instruire pentru toate zonele de responsabilitate.

Otter este unul dintre cei mari retaileri si distribuitori de incaltaminte si accesorii din Romania, iar business-ul de distributie deja se extinde pe mai multe piete externe.

Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter a reunit in reteaua de magazine, marci cu renume international distincte ca stil si imagine: Otter, Tezyo, Epica, Gryxx, Aldo etc. In momentul de fata reteaua de magazine este formata din 71 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online, cat si in oricare din magazinele Otter, clientii nostri se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara, dar si de numeroase idei de stil cu ajutorul outfiturilor propuse de stilistii Otter. Compania noastra nu numai ca este solida si robusta, dar ne aflam in plin proces de expansiune, de reinventare a modelelor de business, de implementare a proceselor omnichannel, de adoptie a noilor tehnologii IT si aplicatii.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024