Gratis

IT Specialist

CEZ VANZARE

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in unul dintre domeniile: calculatoare, electronica sau telecomunicatii;
  • Experienta in domeniu minimum 3 ani;
  • Cunostinte despre tehnologii hardware si software specifice pozitiei: PHP, Pithon, SQL;
  • Experienta in proiectarea si dimensionarea sistemelor complexe de calcul cu disponibilitate inalta;
  • Experienta in utilizarea serverelor de aplicatii, portal, midleware si tehnici de integrare sisteme de calcul;
  • Capacitatea de planificare si organizare, adaptare rapida la medii noi, atitudine proactiva;
  • Bune abilitati de comunicare, cooperare si cultivare a relatiilor interpersonale;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, de a lua decizii si de a lucra sub presiune;
  • Atentie la detalii, rigurozitate si spirit de initiativa;
  • Cunostinte limba engleza;
  • Permis de conducere - categoria B.

Descrierea jobului

  • Asigura suport pentru aplicatiile non SAP;
  • Raspunde de utilizarea si gestionarea licentelor software non SAP;
  • Intocmeste/ completeaza, evalueaza si vizeaza caietele de sarcini pentru achizitiile de mentenanta/ dezvoltari non SAP;
  • Propune si urmareste masurile de securitate ale datelor in sistemele non SAP;
  • Executa sarcini de analiza, control si indrumare, acorda asistenta pe linie informatica privind sistemele non SAP si a celorlate aplicatiii implementate la nivelul companiei;
  • Evalueaza si completeaza cererile de schimbare initiate de catre business;
  • Gestioneaza cererile/ tichetele transmise furnizorilor de servicii ICT;
  • Asigura suport nivel 1 pentru utilizatorii finali;
  • Realizeaza rapoarte, configurari si programe pentru infrastructura proprie;
  • Participa la definirea si implementarea standardelor arhitecturii IT a companiei, a metodologiei si instrumentelor de lucru;
  • Asigura compatibilitatea dintre arhitectura sistemelor, modelul IT si cerintele businessului;
  • Asigura concordanta intre planurile de achizitii de software, hardware si cerintele arhitecturii sistemelor, aplicatiilor si datelor;
  • Participa la analiza detaliata a tuturor aspectelor sau propunerilor ce pot avea un impact semnificativ asupra sistemului informatic existent;
  • Participa in proiectele ICT, sub coordonarea IP Project Manager;
  • Ofera suport in analiza, estimare, implementare si testare CR-uri;
  • Ofera suport in analiza si rezolvarea incidentelor/ erorilor/ bug-urilor.

Fiecare coleg, fiecare client, fiecare consumator ne inspiră și ne motivează.

Reprezentăm 7 companii de producție, furnizare și distribuției a energiei:

Distribuție Energie Oltenia: alimentează cu energie electrică județele Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Teleorman și Vâlcea Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team Invest: administrează cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, în zona Dobrogea, la Fântânele, Cogealac și Grădina CEZ Vânzare: principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul Romaniei și furnizor de gaze naturale TMK Hydroenergy Power: sistemul hidroenergetic de lângă Reșița CEZ România.

În data de 31 martie 2021, companiile au fost achiziționate de fondurile administrate de Macquarie Asset Management (MAM), parte a Grupului Macquarie din Australia.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024