Gratis

IT SAP Specialist

CEZ VANZARE

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in unul dintre domeniile: calculatoare, electronica sau telecomunicatii;
  • Experienta in domeniu minimum 3 ani;
  • Experienta in modulele SAP sau alte aplicatii informatice;
  • Cunostinte tehnice privind SAP, BW, ABAP, baze de date;
  • Experienta in analiza, programarea si implementarea aplicatiilor informatice;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Capacitate de identificare a unor probleme variate;
  • Cunostinte limba engleza;
  • Permis de conducere - categoria B.

Descrierea jobului

  • Asigura suport pentru aplicatiile SAP, BW;
  • Realizeaza activitati de consultanta si analizeaza problemele aparute in sistemele informatice;
  • Evalueaza, analizeaza si rezolva cererile utilizatorilor finali ai aplicatiilor;
  • Transforma cerintele in descrieri functionale, creeaza propuneri de solutii si le verifica;
  • Gestioneaza cererile/ tichetele transmise furnizorilor de servicii ICT;
  • Ofera suport in analiza si rezolvarea incidentelor/ erorilor/ bug-urilor;
  • Asigura suport nivel 1 pentru utilizatorii finali;
  • Ofera suport in analiza, estimarea, implementarea si testarea CR-urilor;
  • Analizeaza si evalueaza cererile utilizatorilor, identifica erorile aparute in sistemele informatice;
  • Rezolva erorile care presupun modificari de configurare, intretinere ale datelor sau care se pot rezolva in cadrul interfetelor documentate ale aplicatiilor;
  • Realizeaza modificari ale rapoartelor sau exporturi de date la nivelul instrumentelor standardizate ale aplicatiilor (SAP Query, SQL Query);
  • Gestioneaza si monitorizeaza cererile/ tichetele transmise furnizorilor de servicii ICT, urmarind rezolvarea acestora;
  • Monitorizeaza job-urile din sistemele SAP, BW, rezolva erorile care sunt de competenta sa sau le escaladeaza catre furnizorul de servicii ICT;
  • Colaboreaza cu alti furnizori de servicii IT (utilizatori cheie SAP, utilizatori cheie locali SAP) in procesul de analiza, evaluare, testare si realizare a solicitarilor;
  • Participa la pregatirea documentatiilor de schimbare pentru functionalitatile realizate intern si instruieste utilizatorii cheie si/ sau utilizatorii cheie locali, asigurand suport in activitatea de testare;
  • Intocmeste, completeaza, evalueaza si vizeaza caietele de sarcini pentru achizitiile de servicii SAP din punct de vedere al specificatiilor tehnice;
  • Realizeaza rapoarte, configurari si programe pentru infrastructura proprie;
  • Participa in proiectele ICT, sub coordonarea IT Project Manager.

Fiecare coleg, fiecare client, fiecare consumator ne inspiră și ne motivează.

Reprezentăm 7 companii de producție, furnizare și distribuției a energiei:

Distribuție Energie Oltenia: alimentează cu energie electrică județele Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Teleorman și Vâlcea Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team Invest: administrează cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, în zona Dobrogea, la Fântânele, Cogealac și Grădina CEZ Vânzare: principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul Romaniei și furnizor de gaze naturale TMK Hydroenergy Power: sistemul hidroenergetic de lângă Reșița CEZ România.

În data de 31 martie 2021, companiile au fost achiziționate de fondurile administrate de Macquarie Asset Management (MAM), parte a Grupului Macquarie din Australia.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024