Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 02 Iun 2019 | Expiră 03 Iun 2019

IT Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent al unei facultati de profil tehnic;
- Experienta minim 2 ani ca IT Manager;
- Persoana dinamica, organizata si responsabila;
- Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
- Limba engleza – nivel mediu;
- Cunostinte operare Microsoft SQL (administrare retele, servere si baze de date foarte mari);
- Cunostinte necesare administrarii fizice a unei retele de calculatoare;
- Experienta profesionala dovedibila in managementul, administrarea : mediilor complexe de linux, sisteme de operareRedHat/Debian;
- Configurare si optimizare Apache/Tomcat;
- Experienta cu solutii de virtualizare.

Descrierea jobului

- Acorda suport tehnic userilor interni ai companiei;
- Imbunatateste continuu eficacitatea taskurilor de rutina periodice;
- Asigura gestionarea corecta a licentelor si software-ului folosit;
- Asigura gestionarea corecta a echipamentelor storage/servere din administrare;
- Planifica, organizeaza si implementeaza optimizari de solutii de soft utilizate la nivelul Grupului (propune dezvoltarea, modificarea softurilor utilizate; imbunatatiri, modificari de functionalitate; coordoneaza si monitorizeaza implementarea si setarile aplicatiilor nou dezvoltate si introduse la nivel de grup);
- Menținerea unui nivel excelent de comunicare cu ceilalți membri ai departamentelor companie;
- Face recomandari privind echipamentele de hardware/ solutiile tehnice de accesare a acestor echipamente (in functie de performante, servicii, facilitati);
- Asigura buna administrare a acestora;
- Asigura mentenanta si inlocuirea;
- Securitatea informatiilor/ retelelor:
- Analizeaza riscurile pentru securitatea retelelor companiei;
- Analizeaza impreuna cu managerii din business modalitatile de optimizare a proceselor organizatiei si - performanta solutiilor existente;
- Identifica/ recomanda solutiile adecvate & arhitectura sistemului informational;
- Mentine o relatie eficienta de colaborare cu furnizorii si consultantii/ partenerii;
- Dezvolta procedurile necesare si se asigura de corecta implementare a acestora;
- Se asigura ca utilizatorii sunt instruiti corespunzator, primesc asistenta adecvata (la timp, suport prietenos etc) pentru utilizarea echipamentelor si a solutiilor informatice;

Game World Romania este una dintre companiile reprezentative pe piata centrelor de divertisment din Romania, avand ca domeniu de activitate organizarea si exploatarea salilor de jocuri electronice. Compania este prezenta in Bucuresti si in alte 5 orase importante din tara: Cluj-Napoca, Constanta, Brasov, Sibiu si Alba Iulia.

Inca de la inaugurarea primei sali de jocuri din capitala, in septembrie 1999, reteaua Game World Romania s-a extins continuu, ajungand in prezent la un total de 11 sali de jocuri cu peste 720 de posturi de joc si peste 500 de angajati.

Game World Romania face parte din grupul de companii Game World, care se numara printre cele mai experimentate companii din Centrul si Estul Europei in domeniul jocurilor electronice.

Expirat
IT Manager  -  Game World Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles