Gratis

IQOS Conversion Team Coordinator

FieldStar

Candidatul Ideal

Proiectul din care vei face parte presupune gestionarea, planificarea, executia si evaluarea activitatilor comerciale IQOS prin intermediul echipelor de Remote Coach.
Aceste echipe sunt responsabile pentru prestarea serviciilor de achizitie, conversie la distanta si retentie adresate consumatorilor organizatiei.

Ce asteptari avem de la tine:
  • Minim 12 luni in acelasi post sau unul similar in domeniul relatiilor cu consumatorii;
  • Experienta in telesales/telemarketing si/sau call center este un plus;
  • Experienta de cel putin 6 luni in vanzare directa, promovare si relatii cu clientii;
  • Studii superioare finalizate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Monitorizarea regulată a echipei de specialisti (Remote Coaches) care desfasoara activitati de conversie la distanta pentru produsele de tutun care nu ard;
  • Implicarea activa in recrutarea specialistilor, stabilirea obiectivelor specifice, masurabile, alocabile, realiste si incadrate in timp pentru fiecare dintre ei;
  • Implementarea obiectivelor in conformitate cu planul si strategia nationala pentru produsele vizate, monitorizarea si furnizarea de informatii in ceea ce priveste nivelul performantei comparativ cu indicatorii cheie stabiliti;
  • Planificarea si prioritizarea activitatilor echipei de Remote Coach, verificarea rezultatelor vs target pentru indicatorii calitativi, cantitativi si operationali si oferirea de suport pentru indeplinirea acestora;
  • Pregatirea materialelor de instruire si a criteriilor de evaluare pentru Remote Coach, realizarea activitatilor continue de coaching. Propunerea de actiuni corective atunci cand este necesar, impreuna cu managementul furnizorilor de servicii, cu scopul de a asigura un nivel optim de livrare a serviciilor;
  • Monitorizarea feedback-ului primit de la consumatori prin care se masoara gradul de satisfactie a acestora, respectiv documentarea informatiilor si organizarea de intalniri de echipa pentru a remedia eventualele deficiente sau pentru a comunica superiorilor ierarhici situatiile complexe;
  • Construirea de planuri integrate care sa aiba la baza adresarea tuturor oportunitatilor si provocarilor generate de urmarirea indeaproape a fazelor de acomodare a consumatorului cu produsele IQOS;
  • Colaborarea, atat pe plan local cat si la nivel centralizat cu ceilalti colegi, furnizand proactiv, sau ori de cate ori i se solicita, informatii relevante, rapoarte cu privire la cresterea eficientei activitatii;
  • Incurajarea unui climat de colaborare pentru impartasirea si invatarea din cele mai bune practici de la nivelul tuturor echipelor;
  • Luarea la cunostinta a tuturor politicilor, procedurilor, regulamentelor, instructiunilor si recomandarilor organizatiei si respectarea acestora;
  • Mentinerea gradului de constientizare si asigurarea conformitatii cu proceduile de siguranta si securitate din cadrul echipei;
Detalii post:
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Mod de lucru hibrid (minim 2 zile activitate de la sediu);
  • Program 09:30 -18:30;
  • Abonament medical;
  • Bonuri de masa;
  • Vouchere de vacanta;
  • Tichete cadou de Paste si Craciun;
  • Salariu flexibil in functie de experienta, format din parte fixa plus variabila;

Cu o experiență de peste 20 ani, Fieldstar este intersecția pentru ceea ce înseamnă retail, FMCG, brand experience, consumer engagement. Mecanismele de abordare sunt într-o dinamică zilnică, aşadar fiecare dintre noi este constant informat despre cele mai noi tendinţe din marketing şi managementul unui produs/serviciu. Portofoliul nostru depăşeste 50 de clienţi pentru care promovăm peste 100 de branduri internaţionale şi te asigurăm că experiența cumulată în cadrul Fieldstar te va ajuta să te dezvolți spre o carieră de succes în vânzări. Activăm în locaţii premium şi participăm la cele mai exclusiviste evenimente, iar tu vei avea accesul garantat! Jobul ideal există chiar aici! Fieldstar va fi compania în care abilitățile tale de comunicare şi persuasiune sunt modelate spre succes.

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024