Gratis

INVATATOR-PROFESOR INVATAMANT PRIMAR

SCOALA METROPOLITANA ARC

Candidatul Ideal

-studii de speciaitate pentru a preda in invat. primar;
-minim 2 ani experienta (constituie avantaj:experienta intr-o scoala particulara sau internationala;
-cunostinte de operare pe calculator;
-cunoasterea curriculumului national si alte metode educationale, abilitati pedagogice reale;
-persoana deschisa spre nou, cu pasiune pentru educatie, preocupata de pedagogia moderna.

Descrierea jobului

Esti unprofesor pentru invatamantul primar si gimnazial pasionat ? Te incarci pozitiv in prezenta copiilor ? Esti curios si inveti tot timpul ? Ai incredere in tine si in experienta ta ? Iti plac provocarile academice ? Cauti un mediu scolar unde sa fii incurajat, respectat, apreciat ? Cauti un pachet salarial (si de beneficii) motivant ? Vrei sa faci parte dintr-o echipa de oameni deschisi si creativi? Daca Da, te asteptam la noi !

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educației Naționale, prin ordinul de ministru numărul 3635 din 29.04.2013, trecând prin toate fazele de evaluare, recunoastere și certificare a calitatii educatiei oferite. Școala funcționează în prezent pe 3 niveluri de studiu (preșcolar, primar și gimnazial) și are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si obținerea autorizării ca Școală internațională IB.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024