Gratis

INTERNSHIP SPECIALIST PROCESE AMS ENTRY LEVEL, CRAIOVA

DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare profil Energetic / Electrotehnic/ Electromecanic/ Automatica;
  • Cunoasterea reglementarilor ANRE specifice privind planificarea lucrarilor de investitii/ mentenanta si a metologiei de elaborare a tarifelor de distributie;
  • Cunoasterea codului tehnic al retelei de distributie si a standardului de performanta pentru distributia energiei electrice;
  • Bune calitati de planificare si organizare;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Abilitati de analiza si sinteza in domeniul tehnic electroenergetic;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Spirit de initiativa, creativitate si flexibilitate, adaptare rapids la medii noi, atitudine proactivs;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini si de a fi flexibil la schimbarile de strategie;
  • Cunostinte despre instalatiile electrice care alcatuiesc sistemul de distributie;
  • Permis de conducere - categoria B;
  • Cunostinte de utilizare PC;
  • Cunostinte utilizare excel - nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Intocmirea planului lucrarilor de mentenanta efectuate cu forte proprii si terti;
  • Urmareste si raporteaza lucrarile de mentenanta cu CFM;
  • Realizeaza planul anual de reparatii complexe cu documentatie (R2);
  • Intocmeste Tema de proiectare si Caietul de sarcini pentru lucrarile de tip R2 si RA2;
  • Ofera rapoarte pentru lucrarile mentenanta cu forte proprii si terti;
  • Urmareste incadarea in bugete si ia masuri preventive in situatia in care apar deviatii de buget timp de 2 luni consecutiv;
  • Intocmeste referate de restructurare lucrari din planul de mentenanta cu forte proprii si terti;
  • Pot participa la selectie angajatii care doresc sa opteze pentru postul scos la concurs si indeplinesc conditiile pentru ocuparea acestuia.

Descrierea companiei

Noi suntem echipa Evryo. O echipa pentru Oameni.

Din 8 aprilie 2024, echipa Grupului CEZ in Romania a devenit echipa Grupului Evryo.

Producem energie verde in Romania de 19 ani si suntem cel mai mare producator privat de energie regenerabila din tara.

Avem cel mai mare parc eolian operational pe uscat din Romania. Companiile Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team administreaza Parcul Eolian Evryo.

Am dezvoltat primul sistem plutitor de energie fotovoltaica de 1.000 kW din tara gestionat de compania TMK Hydroenergy Power.

Distribuim energie intr-un sfert de Romanie, in regiunea Olteniei si Munteniei, în 7 judete: Arges, Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Teleorman si Valcea prin compania Distributie Oltenia. Stapanim forta creatoare a tehnologiei, o forta care schimba acum lumea.

Producem si distribuim nu doar energie electrica, ci si Energie pentru Bine prin proiectele comunitare dezvoltate de Evryo Power. Punem impreuna energia oamenilor nostri cu energia comunitatilor pentru a genera progres si un viitor mai bun pentru fiecare dintre noi.

Vino in echipa noastra, fii si tu o sursa de energie!

www.evryo.ro

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024