Gratis

Instructor programare curs Graphic Design (copii) - Timis

Codingchampions S.R.L.

Candidatul Ideal

Experiență de lucru în sectorul designului
Educație artistică de bază sau complementară (de exemplu, școală de artă, sau pregătire în sectorul design, decorator).
Alfabetizare digitală de bază
Experiență de lucru cu minim 2 programare din lista de mai jos.
Lista de programe:
Adobe Photoshop CC; Adobe Illustrator CC; Adobe InDesign; CorelDRAW Graphics Suite Xara Designer Pro schiță; figma; AffinityDesigner; GIMP; Scribus; InkScape
Educație pedagogică și psihologică (poate fi a doua specialitate sau complementară) (optional dar reprezinta un bonus)
Experiență de pregătire a copiilor (optional dar reprezinta un bonus)

Descrierea jobului

Cursul se va desfășura 1 dată pe săptămâna la noi la sediu (Dumbrăvița) și va avea o durată de 90 de minute.

Responsabilități:
- Creați un mediu prietenos, la care dumneavoastră și eleviii dvs. așteptați cu nerăbdare să participați în fiecare săptămână.
- Învățați și inspirați. Grupurile sunt mici, până la 12 elevi.
- Avem propria noastră platformă în care copiii își publică proiectele, votează, comunică și își scriu propriile aplicații și jocuri. Prin intermediul acesteia veti monitoriza progresul elevilor.
- Sarcinile sunt deja selectate într-un mod foarte profesionist. Sarcina ta este să motivezi, să ghidezi și să ajuți elevii dacă ceva nu funcționează.
- Ghidul metodologic și conținutul cursului este gata creat de echipa noastră de pedagogi. Trebuie doar să îl urmați.
- Oferiți părinților feedback despre succesele și dificultățile copiilor lor. Nu zilnic, ci de 4-5 ori pe parcursul unui curs.

Beneficii:
- Training de profesor GRATUIT! Vei invata cum sa predai in cel mai cool mod cu ajutorul training-ului Algorithmics.
- O echipă grozavă de profesioniști tineri și dinamici cu care vei adora sa-ti petreci timpul!
- Salariu atractiv: 200 lei NET/curs (90 min)
- Tu alegi programul (din orele disponibile) pentru curs!

În ultimii cinci ani, am dezvoltat o platformă de educație ieșită din comun, am învățat copiii abilități din secolul 21 și am stabilit tendința pe piața educației. Am fost primii din Rusia care au depășit amploarea și am intrat rapid pe piața internațională (55 de țări) menținând calitatea produsului nostru. Dar acest lucru nu este suficient pentru noi.

Ne grăbim să căutăm cel mai calificat profesor pentru cei mai tineri programatori ai noștri care abia intră în lumea IT (un Sensei, un mentor, cineva care vrea să facă lucruri care invită o karmă bună — învață copiii!) Ajutându-i să se dezvolte, să găsească puncte de creștere, să depășească dificultățile și să demonstreze că își pot depăși limitele!

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 29 Febr. 2024 Expiră 30 Mart. 2024