Gratis

Instructor Pilates/ Kinetoterapeut

ROK FIT CENTER S.R.L.

Candidatul Ideal

🌟 Alătură-te Echipei Noastre! Căutăm Instructori Pilates/ Kinetoterapeuți 🌟
Ești un instructor pasionat și experimentat de Pilates și kinetoterapeut în căutarea unei oportunități de a face o diferență în viața oamenilor? Alătură-te echipei noastre de la RoK Fit Center, unde combinăm metodele noi legate de exercitiul fizic, ca preventie si reabilitare, cu terapia manuala si metoda Pilates pentru a ajuta clienții de toate vârstele, cu diferite nivele de motricitate si nivel de fitness pentru a-și atinge obiectivele de fitness și reabilitare.

Cerințe:
- Studii universitare de specialitate finalizate in domeniul Kinetoterapiei / Educației Fizice și Sport, cu certificări suplimentare în terapie manuală, îngrijire pre/postnatală, reabilitarea diferitelor populatii cu patologii diverse etc.
- Reprezinta un plus orice certificat de atestare ca Instructor in metoda Pilates (saltea, reformer), precum si diploma de instructor sportiv, fitness studiile de Master de specialitate finalizate sau in curs de efectuare.
- Experiența anterioară reprezintă un avantaj, dar candidații neinstruiți în metoda Pilates sunt bineveniți să aplice, deoarece oferim training specializat.
- Experienta in ceea ce priveste exercitiul fizic, capacitatea de a intelege biomecanica corpului si de a intocmi un plan de antrenament functional si eficient adaptat persoanelor de diferite categorii de varsta si diferit nivel de psihomotricitate, morfologia, eventualele patologii individuale
- Bune abilități de comunicare și relaționare cu clientii - Esti extrovertit, comunici usor si iti place sa te conectezi cu grupuri de oameni;
- Capacitatea de auto-organizare, responsabilitate, empatie și optimism.
- Spirit anticipativ legat de nevoilor clientilor sau in situatii neprevazute;

Descrierea jobului

Jobul presupune:

- Training, formare profesională în ceea ce privește metoda Pilates (saltea si aparate dupa metoda Stott Pilates)
- Training pentru aparatura de electrostimulare (EMS) atât din punct de vedere al laturii preventive cat si al reabilitarii.
- Conceperea de programe de antrenament individuale si de grup prin metoda Pilates sau antrenament funcțional pentru persoane aparent sănătoase sau cu anumite patologii, în conformitate cu condiția fizica și spre îmbunătățirea stării generale.
- Furnizarea de servicii de kinetoterapie de înaltă calitate clienților în cadrul ședințelor private si de grup.
- Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânără și entuziastă cu acces la echipamente și facilități de ultimă generație pentru a-ți susține practica.
- Posibilitate de perfectionare a abilitatilor atat la locul de munca cat si la cursuri specializate
- Posibilitatea de a lucra part- time sau full- time pe baza de contract de colaborare sau contract de munca. Salarizarea este in funcție de tipul de colaborare aleasa (full time sau part-time).
Dacă ești pregătit să te alături unei echipe dinamice dedicate excelenței în îngrijirea sănătății și a fitnessului, vrem să te cunoaștem!

RoK Center - Creat din dorința de a oferi oamenilor un loc intim în care să descopere plăcerea de a se mișca, relaxa și de a scăpa de stres.
Terapeuti / Instructori cu experiență in metoda Pilates, EMS Xbody și DeepWork, kinetoterapeuții noștri sunt cei mai in măsură să te ajute să-ți atingi obiectivele propuse!
Experiența și cunoștiințele noastre în domeniul sănătății și a reabilitării fizice le aducem aproape de tine, într-un mediu privat, optim pentru recâștigarea stării tale de bine.

Centrul nostru va pune la dispozitie urmatoarele servicii:
- Sedinte de Antrenament Personal in sistem privat (1 la 1), semiprivat (2 persoane) sau grupa de 5 persoane.
- Sedinde de Masaj (Terapeutic, de relaxare, Terapie Trigger Point, masaj cu ventuze).
- Sedinte de XBODY EMS (electrostimulare musculara), EMS Sculpt.
- Sedinte FItness medical, reabilitare, antrenament pre/postnatal
- Bandajare neuromusculare Kinesio Taping.
Antrenamentele se bazeaza pe Metoda Pilates (Saltea, reformer), tehnici kinetoterapeutice,TRX si antrenament functional.

Publicat 20 Apr. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Mai 2024