Gratis

Instructor de dans Sportiv & Dans latino: Salsa, Bachata

Sc Diferit Consulting Srl
2 poziții

Candidatul Ideal

Instructor dans sportiv & latino - coregraf dans sportiv pentru grupe de adulti/copii , lectii de grup si cursuri particulare.

Cele 2 posturi scoase la concurs sunt pe specializarea Dans Sportiv . Constituie un plus pentru tine daca ai cunostinte si din alte dansuri latino Salsa, Merengue, Bachata, Tango Argentinian.

Daca ai facut sau inca faci dans sportiv de performanta dorim sa te invitam sa aplici pentru unul din cele 2 posturi de instructor-coregraf dans sportiv la Scoala de Dans social DAnceTime.

Poate avea un real avantaj in fata celorlalti aplicanti o persoana draguta, cu bun simt, pro-activa, flexibila, adaptabila cu spirit pedagogic. Este necesara experienta in predare minim 5-6 luni.

Cerinte/calitati necesare:
- persoana responsabila, comunicativa, sociabila;
- cu rabdare si spirit pedagogic;
- cu experienta in predare copii/ adulti;
- dispus /a la perfectionare in predare si invatarea unor noi stiluri de dans;
- participant/a la competii de dans sportiv;
- dansator legitimat de FRDS (minim clasa C)
- constituie un plus cunostinte si alte dansuri: Salsa, Bachata, Tango Argentinian, balet, dans modern.

Trimite cvul tau si te vom contacta daca indeplinesti cerințele dе baza.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- orar flexibil part-time, 3-4 ore/zi, seara, timp de 4-5 zile pe saptamana.
- venituri intre 250 ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄si 450 euro/luna/orar part-time, bonusuri si prime in functie de realizarea obiectivelor precum si al gradului de continuitate al cursantiilor.
- in cadrul claselor de dans social invata cursantii sa danseze pe Dansuri sportive si Salsa, Merengue, Bachata, Rock`n`roll, Tango Argentinian (adulti si copii, de nationalitate straina/romana).
- adapteaza gradul de dificultate al lectiilor de dans in functie de structura grupei (copii/adulti de nivel incepatori, intermediari sau avansati ), si in stransa concordanta cu obiectivele scolii;
- sustine workshopuri, lectii de dans in grup cat si lectii particulare.

Scoala de dans din Bucuresti, este infiintata in anul 2005. Traieste! Bucura-te! Danseza! Fa din dans un stil de viata! Are sloganul "Miscare + Relaxare, la Superlativ!" si cursuri de dans de calitate pentru copii, adulti, tineri si adolescenti cu instructori excelenti.
O scoala de dans intima caracterizata prin numarul mic de persoane ce se gasesc in fiecare grupa (sase), prin sistemul de lucru si modul de predare conform metodei , de la simplu la complex, cu imbinari de cunostinte din pedagogie, streching, aerobic, dans sportiv, modern, tango argentinian si ...psihologie & parapsihologie.
Ofera pentru copii, adulti, adolescenti si viitorii miri cursuri de dans sportiv, dansuri de societate, dansuri latino-americane, Tango Argentinian, Rock`n`roll si chiar dansuri populare din diverse zone ale tarii. Totul in grupe de maxim 6 persoane, ca in nici un loc in Bucuresti, in sali excelente cu instructori dansatori profesionisti cu experienta de cel putin 10 ani in arta dansului.

Servicii oferite de Scoala de dans:
- cursuri de dans sportiv, tango argentinian, dansuri latino salsa, bachata, merengue
- lectii particulare cu instructor personal
- cursuri dans copii 4-6 si 7-12 ani
- dansatori profesionisti/ showuri petreceri
- cursuri de dans speciale pentru nunta
- cursuri de dans pentru companii si team-building
- zumba
- pilates
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024