Gratis

Inspector SSM

SYNERGY CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

  • Curs Inspector SSM 80 de ore (alte cursuri in domeniu, Cadru Tehnic PSI, Evaluator de Riscuri, Coordonator SSM etc. constituie avantaj;
  • Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani (experienta in santiere constructii, constituie avantaj);
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu / avansat;
  • Cunostinte de operare pachet MS Office (experienta pe partea de intocmire rapoarte de specialitate);
  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu de lucru procedurat;
  • Abilitati avansate de organizare, planificare si structurare a informatiei;
  • Capacitatea de a centraliza si sintetiza date, informatii, documente;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;Persoana dinamica, cu initiativa care sa dovedeasca profesionalism; responsabilitate, seriozitate si implicare.

Descrierea jobului

  • Acorda sprijinul necesar astfel incat masurile de prevenire şi protectie pe linie de SSM si SU din santier sunt aplicate de toate partile implicate in procesul de munca;
  • Se asigura că intreg personalul propriu sau subcontractor respectă cerintele de SSM si SU, într-un mod coerent şi responsabil, şi aplică planul de securitate şi sănătate;
  • Instruieste angajatii la angajare si acorda sprijinul necesar echipei de proiect pentru restul de instruiri.. Se asigura ca documentatia specifica de SSM/SU este intocmita corect, avizata si semnata de toate partile implicate;
  • Organizeaza periodic testarea cunostintelor angajatilor pe linie SSM si SU;
  • Monitorizeaza aplicarea reglementarilor legale pe linie SSM si SU;
  • Comunica si semnaleaza echipei de management de proiect si sefului direct orice neregula sesizata in santier si propune solutii de remediere a pericolelor care ar putea aparea in santier.
  • Contribuie la dezvoltarea proceselor de SSM si SU.

Descrierea companiei

About us

Synergy is a diversified contractor with the ability to meet the needs of our clients in a variety of project types, including new construction and renovation of hotels, retail centres, office buildings, educational facilities, sport facilities, infrastructure, residential buildings and industrial plants. Synergy is capable of establishing Consortium or Joint Venture for infrastructure projects all around the neighbouring and overseas markets by using the international and professional experience of the managing partners and staff and the financial strength of the company. The company was founded in 2001 in Romania and has expanded over the years to international markets. Synergy Construct has now offices and ongoing projects in Romania, Turkey, Poland, Georgia and Germany.

Specialties

hotels, retail centers, office buildings, educational facilities, infrastructure, residential buildings, industrial plants

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024