Gratis

Inspector SSM - SU

RCS & RDS

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice - obligatoriu
  • Curs inspector SSM nivel mediu (80 ore);
  • Absolvent curs inspector SSM nivel superior (180 ore);
  • Curs cadru tehnic PSI;
  • Cunoaste legile si normativele din domeniile SSM si SU;
  • Experienta in cercetarea accidentelor dе munca;
  • Are deprinderea dе a studia, înțelege și interpreta legislatia în vigoare din domeniu (reprezinta avantaj);
  • Are bune cunostinte dе operare la calculator (in special, pachetul MS Office- Word, Excel);
  • Experienta in domeniu minim 1 an;
  • Permis dе conducere, categoria B;
  • Disponibilitatea pentru deplasari si lucrul pe teren;
  • Abilitați excelente dе comunicare și exprimare în limba romana, dе analiza, sinteza si organizare, dе lucru autonom si in echipa.

Descrierea jobului

  • Se ocupa de relatia cu clinica de medicina muncii, centralizeaza situatiile la nivel national cu privire la controalele periodice, cat si cele de angajare;
  • Intocmestе documentаtia nеcеsara spеcificа domеniilor sеcuritаtе si sanatate in munca si situаtii de urgentа;
  • Organizеаza si verifica instruirea lucrаtorilor in domeniile securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta;
  • Identifica riscurile de Securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta la locul de munca, din zona de competenta si urmareste respectarea masurilor ce se impun pentru prevenirea accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale:
  • Avizeaza angajarile personalului in raport cu cerintele de securitate si sanatate in munca specifice fiecarui post;
  • Depune documentele legale necesare in relatia cu Inspectoratul Teritorial de Munca, Casa de Pensii, Directia de Sanatate Publica, Inspectortul pentru Situatii de Urgenta, etc.;
  • Elaboreaza si actualizeaza evidenta efectuarii controalelor medicale periodice pentru toti lucratorii societatii, cu ajutorul coordonatorilor regionali SSM si a tuturor persoanelor cu atributii SSM din teritoriu;
  • Mentine relatia cu furnizorii de medicina muncii;
  • Efectueaza controale in teren privind respectarea regulilor de SSM si SU;
  • Organizeaza instruirea echipelor de prima interventie si exercitii de evacuare specifice domeniului situatiilor de urgenta.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti operatori de servicii integrate de comunicatii din regiune, furnizand servicii sub brandul Digi in Romania, Ungaria, Spania si Italia. In prezent, compania este lider in Romania pe piata segmentului de servicii de televiziune prin cablu si satelit, sub brandul Digi TV, de servicii de internet, sub brandul Digi Net, dar si un furnizor alternativ de servicii de telefonie fixa, Digi Tel si telefonie mobila, Digi Mobil, care este in continua crestere si dezvoltare. Compania detine singura televiziune de stiri din Romania in format full HD, Digi24 HD, cu 8 statii regionale, 4 canale de sport, Digi Sport 1, 2, 3 si 4, un canal de filme Pay-TV, Digi Film, 3 programe de documentare, Digi World, Digi Life si Digi Animal World, un canal de muzica, Utv, 5 posturi de radio: DIGI FM, Pro FM, INFO PRO, MUSIC FM si DANCE FM.

"Candidatul confirma, prin transmiterea candidaturii sale pentru pozitia descrisa mai sus, ca a citit Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor in procesul de recrutare", disponibila pe www.digiromania.ro/ Protectia datelor cu caracter personal."

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024