Gratis

Inspector SSM-SU

ELECTROGRUP SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii universitare in domeniul tehnic (de preferat Constructii).
  • Minim un an experienta in domeniul SSM si SU.
  • Experienta pe santiere de constructii reprezinta un avantaj.
  • Curs inspector securitate si sanatate in munca 80 ore.
  • Permis de conducere categoria B (sunt necesare deplasari periodice pe santiere).
  • Cunostinte de operare Microsoft Office.
  • Cunostinte de limba engleza, nivel mediu. Limba rusa sau orice limba de circulatie internationala constituie un avantaj.
  • Persoana responsabila, analitica, structurata, organizata atitudine proactiva.

Constituie avantaj:

  • Curs evaluator de riscuri SSM minim 180 ore.
  • Curs cadru tehnic PSI.
  • Autorizatie RSVTI.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Face deplasari periodice pe santierele alocate.
  • Comunica in mod transparent regulile si normele SSM si SU in organizatie.
  • Elaboreaza, planifica, implementeaza si efectueaza programele si actiunile de instruire in domeniul SSM si SU si evalueaza eficacitatea acestora.
  • Efectueaza evaluari si furnizeaza metodologii de evaluare a riscurilor specifice, defineste planuri de actiune in scopul minimizarii acestora, raporteaza performanta organizatiei in domeniul SSM si SU, controleaza si valideaza adoptarea masurilor de corectie dispuse.
  • Cerceteaza si investigheaza aplicand prevederile si cerintele legale si legislatia aferenta incidentele si/sau accidentele de munca si/sau bolile profesionale care eventual pot sa se intample la sediile companiei si/sau la lucrarile organizate si/sau desfasurate de catre/pentru companie.
  • Intocmeste, valideaza si verifica implementarea procedurilor, instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca si alte documentatii specifice solicitate de legilsatie din domeniul SSM si SU conform normelor legale.
  • Planifica si efectueaza deplasari in teren la lucrarile organizate de catre companie in vederea verificarii modului de aplicare si respectare a cerintelor din domeniile SSM si SU, la sediile companiei si/sau la lucrarile organizate si/sau desfasurate de catre/pentru companie.
  • Asigura la punctele de lucru ale companiei organizarea, implementarea, efectuarea si desfasurarea activitatilor specifice solicitate de catre lege avand obligatiile legale si organizationale de inspector securitate si sanatate in munca si responsabil SU/cadru tehnic PSI.
  • Asigura suport tehnic specializat in domeniile SSM si SU la lucrarile organizate si/sau desfasurate de catre/pentru companie pentru organizarea, implementarea, efectuarea si desfasurarea activitatilor specifice solicitate de catre lege avand obligatiile legale si organizationale de inspector securitate si sanatate in munca si responsabil SU/cadru tehnic PSI.
  • Intocmeste verificari tehnice specifice si conexe domeniului SSM si SU.

Beneficii:
  • Salariu motivant.
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra intr-un colectiv prietenos.
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati, bonusuri de performanta).

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 26 de ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activează in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power & Gas, Netcity, Direct One și Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica şi de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1000 de angajati.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024