Gratis

INSPECTOR SSM SI PSI

FAR FOUNDATION SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii medii. Studiile superioare reprezintă avantaj
  • Certificare în domeniul securității și sănătății în muncă
  • Certificare în domeniul Prevenirea și Stingerea Incendiilor
  • Cunoștințe solide despre legislația și reglementările de siguranță și sănătate în muncă și prevenirea și stingerea incendiilor
  • Experiență anterioară în domeniul protecției muncii sau într-un rol similar constituie avantaj dar ne poți convinge cu determinarea și orientarea ta spre învățare.
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare;
  • Capacitatea de a lucra eficient atât în echipă, cât și independent;
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasări frecvente (1-2 ori pe săptămână) la locațiile/șantierele din țară

Descrierea jobului

  • Răspunde de dezvoltarea, implementarea și monitorizarea respectării politicilor și procedurilor în domeniul Sănătate și Securitate în Muncă și Prevenirea și Stingerea Incendiilor în grupul Far Foundation
  • Cunoaște și implementează legislația și standardele de siguranță la locul de muncă
  • Evaluează riscurile de securitate și elaborează planurile de acțiune pentru prevenirea accidentelor și a bolilor profesionale.
  • Instruiește angajații în materie de SSM și PSI
  • Implementează măsuri pentru prevenirea incidentelor, accidentelor de muncă și a bolilor profesionale
  • In cazul apariției unor incidente în zona sa de responsabilitate, investighează cazurile, și elaborează documentația necesară conform legii
  • Gestionează echipamentele de lucru și de protecție, precum și alte echipamente necesare pentru toate spațiile/zonele de lucru ale companiei
  • Realizează vizite frecvente în punctele de lucru/șantierele companiei pentru asigurarea conformității cu reglementările legale și politicile interne ale companiei în materie de SSM și PSI
  • Colaborează cu șefii de departamente, șefii de șantier și cu departamentele relevante pentru implementarea și îmbunătățirea politicilor și procedurilor de Securitate
  • Transmite informații și realizează rapoarte de activitate.

Beneficii:
  • Salariu motivant, corelat cu performanța
  • Beneficii extra-salariale discutate la interviu
  • Mediu de lucru dinamic
  • Instrumente de lucru: mașină de serviciu, telefon, laptop

FAR Foundation Bistrița este o companie de construcții de succes, cu capital 100% romanesc, dinamică și în plină expansiune, specializată în proiecte de constructie a drumurilor, autostrazilor si podurilor, lucrari pentru constructii edilitare, constructii civile rezidențiale, comerciale și industriale.

Din anul infiintarii, 2010, a sprijinit infrastructura nationala cu peste 100 de proiecte de lucrari civile si infrastructura rutiera, spitale, sali de sport, scoli, gradinite, drumuri si poduri.

Dintre acestea amintim: Bontida, Satu Nou, Campulung, Bistrita, Tarnaveni, UPU Viseu si Miercurea Ciuc, etc…..
Oferim servicii de construcții de înaltă calitate, bazate pe calitate, integritate și inovație, fiecare individ aduce o contribuție unică și valoroasă la succesul organizației noastre.

FAR Foundation crede într-un mediu de lucru sanatos, echitabil și sigur, în care fiecare membru al echipei este valorizat și încurajat să-și dezvolte abilitățile și potențialul.
Ne bazăm pe o cultură a respectului reciproc, a integrității și a angajamentului față de excelență în tot ceea ce facem.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024