Publicat 01 Mar 2021 | Reactualizat 29 Mar 2021 | Expiră 01 Apr 2021

Inspector SSM și PSI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Abilități excelente de comunicare și exprimare, de analiză și sinteză;
- Persoană organizată, riguroasă, capabilă să-și organizeze munca în cel mai eficient mod;
- Diplomă Inspector SSM;
- Diplomă curs postuniversitar ,,Evaluator de Risc în Securitate și Sănătate în Muncă;
- Cunoștințe solide de legislație specifică;
- Bune abilități în utilizarea PC-ului și a pachetului MS Office (Word, Excel);
- Cunoștințe de limba engleză/germană și maghiară (constituie avantaj);
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Controlul și urmărirea modului în care se aplică reglementările legislative în vigoare privind Securitatea și Sănătatea în Muncă de către toți angajații;
- Acordarea de consultanță persoanelor, celor care coordonează diferite departamente din cadrul organizației, cu privire la reglementările legislative în vigoare și normele privitoare la Securitatea și Sănătatea în Muncă, verificarea și actualizarea periodică a bazei legislative aplicabile domeniului SSM;
- Realizează periodic rond în producție, sesizează eventualele nereguli, probleme;
- Se pregătește pentru controalele periodice de la ITM;
- Întocmirea documentației specifice activității de Securitate și Sănătate în Muncă;
- Elaborarea evaluării riscurilor de accidentare și îmbolnăvire profesională;
- Verificarea modului de respectare a prevederilor legale în domeniul Securității și Sănătății în Muncă;
- Evaluarea riscurilor de accidentare și îmbolnăvire, propunerea unor măsuri de prevenire corespunzătoare pericolelor identificate la locurile de muncă;
- Cercetarea, înregistrarea, declararea și ținerea evidenței accidentelor de muncă și a bolilor profesionale;
- Elaborarea împreună cu conducerea societății a listei cu dotarea echipamentelor de protecție și de lucru a salariaților;
- Elaborarea de instrucțiuni proprii de securitate a muncii împreună cu birourile operative de specialitate pentru toate utilajele și activitățile desfășurate;
- Întocmirea programului de măsuri pentru Securitatea și Sănătatea în Muncă;
- Elaborarea rapoartelor de activitate SSM;
- Informarea conducerii, conducătorilor locurilor de muncă, șefilor de departament, privind conținutul instructajului la locul de muncă;
- Verificarea modului de însușire a cunoștințelor în domeniul SSM ca urmare a instruirilor efectuate;
- Testare anuală electricieni, stivuitoriști, manipulanți echipamente de ridicat;
- Verificarea semestrială a echipamentelor de protecție.

Polipol Mobila SRL, situată în Foieni - județul Satu Mare, este parte din Grupul POLIPOL GmbH & Co KG înființat în anul 1990 la Rahden/Germania, fiind o companie de producție prezentă în România din anul 2005, integrată complet în comunitatea unei societăți moderne, lider pe piața de mobilă tapițată, cu produse inovative și de calitate superioară, având o dezvoltare plină de succes. Grupul POLIPOL are în prezent în jur de 6000 de angajați în Germania, Polonia și România. Grupul Polipol GmbH&Co KG așează nevoia consumatorului în centrul atenției sale, în locuințe, saloane, zone de recepție a restaurantelor, facilitând conexiunea și legăturile dintre oameni, creând un mediu plăcut și relaxantă, cu un puternic accent pe confort. Toate aceste caracteristici corespund filosofiei care stă la baza companiei “Polipol – oameni și mobila”. Omul este cel pentru care creăm cu mare precizie piese individualizate. Grupul POLIPOL își valorizează clienții și partenerii de afaceri, precum și fiecare angajat în parte. Munca de manufactură de înaltă calitate este asigurată prin personalul calificat în meseria de tâmplar, tapițer și croitor. Piesele de mobilier create la Polipol după metode tradiționale sunt plăcute datorită aspectului “uman”, trecând prin mîinile dibace ale profesioniștilor noștri.

Expirat
Inspector SSM și PSI  -  Polipol Mobila SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles