Gratis

Inspector Sanatate si Securitate in Munca

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION

Candidatul Ideal

Certificat absolvire curs 80 ore Inspector in domeniul SSM;
Evaluator riscuri in domeniul SSM (constituie avantaj);
Studii superioare tehnice;
Limba engleza – nivel mediu/avansat;
Operare PC - Microsoft Office;
Minim 3 ani experiență într-o poziție similară, preferabil într-o companie de constructii si alocat pe santier;
Abilitați excelente de comunicare, planificare si organizare;
Experienta in investigarea accidentelor/incidentelor de munca;

Descrierea jobului

Acorda sprijinul necesar astfel incat masurile de prevenire şi protectie pe linie de SSM si SU din santier sunt aplicate de toate partile implicate in procesul de munca;
Se asigura că intreg personalul propriu sau subcontractor respectă cerintele de SSM si SU, într-un mod coerent şi responsabil, şi aplică planul de securitate şi sănătate;
Instruieste angajatii la angajare si acorda sprijinul necesar echipei de proiect pentru restul de instruiri.
Se asigura ca documentatia specifica de SSM/SU este intocmita corect, avizata si semnata de toate partile implicate;
Organizeaza periodic testarea cunostintelor angajatilor pe linie SSM si SU;
Raspunde de amenajarea si dotarea punctelor de lucru cu echipamente de protectie necesara pe linie de SSM si PSI;
Monitorizeaza aplicarea reglementarilor legale pe linie SSM si SU;
Tine evidenta fiselor de protectia muncii si verifica, ca atunci cand se schimba locul de munca, angajatului respectiv sa i se inmaneze aceste documente;
Creeaza si implementeaza planuri prentru eliminarea factorilor de risc (accidente sau imbolnaviri profesionale etc);
Comunica si semnaleaza echipei de management de proiect si sefului direct orice neregula sesizata in santier si propune solutii de remediere a pericolelor care ar putea aparea in santier.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024