Gratis

Inspector salarizare

Enter HR Professional SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Minimum 2 ani experienta in salarizare;
  • Atestat de Inspector Salarizare/ Inspector Resurse Umane constituie avantaj;
  • Cunoasterea legistatiei in domeniul salarizarii si muncii;
  • Experienta de lucru in aplicatia Sal constituie avantaj;
  • Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office;
  • Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor, receptivitate, spirit de echipa.

Descrierea jobului

Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii de salarizare pentru clienţii alocaţi:
  • Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi
  • Verificare pontaj, inregistrare si operare certificate medicale, concedii, absente, avansuri, etc;
  • Efectuarea calculului salarial şi întocmirea statului de salarii pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, modificări salariale, alte beneficii)
  • Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor clienţilor
Vei beneficia de:
- tichete de masă
- decontarea abonamentelor de RATB și Metrorex
- abonament medical
- masaj la birou
- posibilitatea de a lucra si in regim de telemunca
- participarea la cursuri de specialitate
- posibilitatea de a te dezvolta ca profesionist și de a avansa în cadrul echipei.

Enter HR Professional, cu mai mult de 10 ani de experienta in domeniul outsourcing-ului de resurse umane, prin intermediul consultantilor nostri, ofera servicii de consultanta integrata companiilor care doresc externalizarea serviciilor de de administrare de personal, salarizare, servicii pentru expati, consultanta legislativa, intocmirea Regulamentului Intern si a Fiselor de post etc.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024