Gratis

Inspector Resurse Umane on-site Iasi

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Angajam o persoana pe functia de Inspector resurse umane, program full time de Luni pana Vineri.

Te potrivesti echipei daca:
  • cunosti legislatia muncii, in special partile legate de intocmirea contractelor de munca și de evidenta personalului;
  • ai capacitate de analiza si sinteza, de organizare si de a rezolva probleme;
  • esti o persoana calma, punctuala, comunicativa si atenta la detalii.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Asigurarea unei bune evidente a contractelor individuale de munca si a carnetelor de munca;
  • Gestionarea dosarelor personalului;
  • Organizarea si mentinerea evidentei personalului si salarizarii din firma;
  • Lucrul cu Revisal;
  • Cunostintele de limba italiana pot constitui un plus.

Sarcini si responsabilitati:
  • Verificarea valabilitatii documentelor prezentate de angajati la inscrierea in registrul de evidenta a salariatilor;
  • Intocmirea si arhivarea contractelor individuale de munca;
  • Gestionarea documentelor de evidenta a contractelor de munca;
  • Primirea, verificarea si arhivarea certificatelor medicale;
  • Eliberarea de adeverinte, la cererea salariatilor si in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Analizarea cererilor si/sau a reclamatiilor salariatilor, precum si propunerea de solutii pentru rezolvarea lor;
  • Intocmirea dosarelor de pensionare, potrivit legii;
  • Asigurarea mentinerii la zi a regulamentului intern si a altor documente interne, conform legislatiei in vigoare;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorul de servicii medicale pentru controlul medical obligatoriu la angajare sau pentru controlul periodic anual;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorul de servicii de Protectia si Siguranta in Munca si asigurarea ca fiecare angajat sa aiba o fisa de risc, pe care sa o aiba asupra sa, atunci cand merge la controlul de medicina a muncii, pentru instruiri periodice;
  • Intocmirea de avertismente si convocari disciplinare, atunci cand este cazul;
  • Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre departamentele firmei;
  • Asigura confidentialitatea datelor de personal;
  • Raspunde de arhivarea si pastrarea documentelor de personal;
  • Aduce la cunostinta departamentului financiar-contabili schimbarile aparute in relatiile de munca (angajari, concedieri, pensionari, concedii fara plata);
  • Raspunde de gestionarea documentelor legate de contractele de munca;
  • Respecta termenele legale si pe cele impuse de firma, pentru documentele legate de personal;
  • Respecta legislatia in vigoare referitoare la inregistrarea, evidenta si arhivarea documentelor de personal;
  • Respecta prevederile din contractul colectiv de munca, acolo unde este cazul;
  • Pastreaza cu strictete parolele si mijloacele tehnice de acces la date personale ale angajatilor;
  • Nu copiaza pe suport fizic sau virtual (email, foldere etc.) date ale angajatilor sau societatii, cu exceptia situatiilor in care acest lucru face parte din atributiile de serviciu sau este autorizat de un superior ierarhic.

Beneficii:
  • Contract de munca full time pe perioada nedeterminata, siguranta locului de munca;
  • Program zilnic, fix full time, weekendul liber;
  • Pachet salarial conform volumului de munca plus bonuri de masa;
  • Pregatire initial si suport din partea colegilor seniori;
  • Echipa cu experienta, ambient de munca placut.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.