Gratis

INSPECTOR ITP

DACOSERV SA

Candidatul Ideal

Certificat de atestare Inspector ITP din partea Registrului Auto Roman sau licenta Autovehicule Rutiere
Experienta In activitatea de intretinere/reparatii auto de inspectii tehnice periodice – reprezinta avantaj
Cunostinte de operare PC (MS Office),Serios, Punctual, Responsabil

Descrierea jobului

Efectueaza verificarea starii tehnice a vehiculelor in vederea intrunirii cerintelor tehnice precizate prin reglementarile privind circulatia pe drumurile publice
Stabileste programarile in vederea desfasurarii inspectiei tehnice a vehiculului
Comunicarea catre client a documentatiei si a conditiilor tehnice obligatorii pentru promovarea inspectiei tehnice
Verifica documentatia prezentata de catre client
Certifica starea tehnica a vehiculului
Efectueaza controalele tehnice finale pentru autovehiculele din atelier, in limita competentelor date atributiile si aparatura necesara unei statii ITP
Informeaza clientii cu data scadenta a Inspectie tehnice periodice, in avans de a expira, pentru a fi programati
Predă autovehiculul verificat clientului
Intocmeste rapoarte de activitate periodic sau la solicitare.

Dealer autorizat Dacia Renault situat in Bucuresti, str. Preciziei nr. 4, sector 6
Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024