Gratis

INSPECTOR DE TEREN NTL

DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA

Candidatul Ideal

Studii medii sau superioare tehnice de specialitate electrica (electrotehnica, energetica, electromecanica);
Experienta de minim 3 (trei) ani in unul din urmatoarele domenii: furnizarea energiei electrice, masurarea energiei electrice, intretinere/exploatare retele/statii, PRAM;
Cunostinte in domeniul distributiei energiei electrice, furnizarii energiei electrice, proiectarii si executarii instalatiilor electrice de distributie si utilizare;
Cunostinte de utilizare a aparatelor electrice de masurare si verificare grupuri de masura montaj direct, semidirect, indirect la joasa, medie si inalta tensiune;
Cunostinte de informatica, capacitatea de a redacta rapoarte clare, concise si precise folosind datele din teren;
Abilitatea de a pastra o atitudine echilibrata si calma in orice situatie;
Abilitati de comunicare, mediere si managementul conflictelor;
Permis de conducere, categoria B.

Descrierea jobului

Verificarea instalatiilor de alimentare si a grupurilor de masurare din zona de licenta a Distributie Energie Oltenia in vederea verificarii corectitudinii modului de inregistrare a energiei electrice, a identificarii interventiilor neautorizate, a suspiciunilor de sustragere, defectiuni ale grupurilor de masurare sau alte neconformitati ce pot impacta pierderile tehnice/comerciale de energie electrica;
Realizarea de masuratori si verificari specifice ale grupurilor de masura in montaj direct, semidirect si indirect pentru identificarea neconformitatilor tehnice;
Inlocuirea si resigilarea grupului de masura sau parti ale grupului de masura in situatia in care sau identificat situatii de consum neinregistrat sau suspiciune de sustragere;
Identificarea situatiilor in care nu sunt respectate normele legale de consum;
Gestionarea si montarea sigiliilor special inscriptionate pentru activitatea de verificare grupuri de masura, preluate in gestiune pentru acest scop.

Fiecare coleg, fiecare client, fiecare consumator ne inspiră și ne motivează.

Reprezentăm 7 companii de producție, furnizare și distribuției a energiei:

Distribuție Energie Oltenia: alimentează cu energie electrică județele Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Teleorman și Vâlcea Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team Invest: administrează cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, în zona Dobrogea, la Fântânele, Cogealac și Grădina CEZ Vânzare: principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul Romaniei și furnizor de gaze naturale TMK Hydroenergy Power: sistemul hidroenergetic de lângă Reșița CEZ România.

În data de 31 martie 2021, companiile au fost achiziționate de fondurile administrate de Macquarie Asset Management (MAM), parte a Grupului Macquarie din Australia.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024