Gratis

Inspector CTC

BMT Aerospace Romania
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii – profil real/ tehnic;
  • Experiență în domeniul industrial – 2 ani;
  • Cunoștințe de operare PC: Excel și Word;
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi;
  • Experiență în manevrarea instrumentelor de măsură;
  • Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine.

Descrierea jobului

  • Verifică documentația de producție pentru a se asigura că procesul a fost respectat;
  • Solicită și compune dispozitive de control și măsură;
  • Efectuează inspecția primului articol;
  • Efectuează inspecția finală dimensională și vizuală;
  • Asigură închiderea proceselor;
  • Colaborează cu departamentele tehnologice și producție;
  • Generează rapoartele materialelor neconforme și se ocupa de soluționarea lor;
  • Verifică documentația de expediție de la subcontractori si corectitudinea certificatelor pentru acceptare

BENEFICII:
  • Loc de munca stabil;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou de Craciun si Paste;
  • Prima de transport;
  • Bonus de vacanță;
  • Bonus de performanță;
  • Spor permanent de vechime în BMT Aerospace;
  • Bonus de fidelitate;
  • Zile libere plătite – în situații familiale deosebite;
  • Asigurare de viață;
  • 7card;
  • Mentalitate multiculturală - divizia BMT Aerospace este ferm concentrată pe dezvoltare internațională fiind activă în 3 locații din întreaga lume: SUA, România și Belgia.

BMT Aerospace Romania specializes in the development and production of precision gears, transmissions and actuators for the aerospace industry.

BMT Aerospace division is firmly focused on international growth being active in 3 locations worldwide: the USA, Romania and Belgium, and has an impressive portfolio of clients such as Boeing, Airbus, Bombardier, Asco and Rolls Royce.

Our mission is to stay market leader by working only with products of the highest quality and by maintaining long term relations with the partners and by showing genuine commitment to the projects of the customers.

Mobile 0755149217 Email Iasi-HR@bmtaerospace.com

See all our jobs here: https://careers.bmt.be/search/createNewAlert=false&q=aerospace&locationsearch=iasi

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024