Gratis

Inside Sales Representative

32 DENTAL ACADEMY S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un reprezentant de vânzări entuziast care să contribuie la generarea de vânzări pentru compania noastră.
Veți fi responsabil pentru vânzările prin telefon și menținerea unor relații bune cu clienții (medicii stomatologi) – pe baza de lead-uri.
Un reprezentant eficient de vânzări trebuie să fie un excelent comunicator, să fie confortabil cu prezentarea produselor sau serviciilor prin telefon, precum și tratarea reclamațiilor și îndoielilor.

Descrierea jobului

Cerințe și abilități

* Experiență dovedită ca reprezentant de vânzări in office sau alt rol de vânzări / servicii pentru clienți
* Atingerea planului de vânzări in experienta anterioara
* Experienta in domeniul stomatologic este foarte apreciata
* O bună cunoaștere a programelor de calculator relevante (de exemplu, software CRM, excel, mail)
* Abilitatea de a învăța despre produse și servicii noi
* Cunostinte medii de limba engleza
* Excelente abilitati de comunicare si interpersonale
* Abilitati remarcabile de negociere cu capacitatea de a rezolva problemele si de a aborda reclamatiile

Responsabilităţi
* Contactați clienții potențiali sau existenți pentru a-i informa despre un produs sau serviciu folosind scripturi
* Raspunde la intrebari despre produse sau companie
* Puneți întrebări pentru a înțelege cerințele clienților și pentru a închide vânzările
* Vizite in teren atunci când este necesar
* Introducerea și actualizarea informațiilor despre clienți în baza de date
* Preluarea și procesarea comenzilor într-o manieră corectă
* Gestionarea nemulțumirilor pentru a păstra reputația companiei
* Dorinta "extra mile" pentru a atinge planul de vânzări și de a facilita vânzările viitoare
* Păstrarea evidențelor apelurilor și vânzărilor și notarea informațiilor utile

Beneficii:
* Mediu de lucru placut
* Bonuri de masa
* Asigurare medicala privata
* Comision vanzari atractiv

Activăm de mai bine de 10 ani pe piața stomatologică din România și din țările limitrofe, oferind acces medicilor stomatologi la cele mai înalte și apreciate programe educaționale, în colaborare cu universități, academii și speakeri internationali.
Organizam acele cursuri premium pentru medicii stomatologi care doresc sa isi dezvolte abilitatile.
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024