Gratis

Inside Sales Engineer (Otopeni)

s.c. rittal sisteme s.r.l.

Candidatul Ideal

Inside Sales Engineer
  • Diplomă de licență sau echivalent într-unul din domeniile Inginerie Electrica/Automatica/Energetica.
  • Experienta similara anterioara de minim 3-5 ani.
  • Hotărâre puternică de a construi o carieră pe termen lung;
  • Demonstrează un angajament puternic și de încredere pentru a obține rezultate;
  • Înțelege procesul de vânzare;
  • Înțelege afacerea, nevoile și obiectivele clienților pentru a identifica potențiale noi afaceri și vânzări încrucișate;
  • Ia în mod proactiv acțiuni independente pentru a rezolva problemele.
  • Vorbirea fluenta a limbii engleze este considerată un plus
  • Experienta cu sistem ERP SAP este considerata un plus
  • Detine abilitati excelente de comunicare

Descrierea jobului

  • Intocmeste oferte tehnice si economice catre clienti
  • Oferă clienților suportul necesar identificând împreună cea mai bună soluție posibilă pentru problema clientului
  • Colaboreaza împreună cu Area Sales Manager desemnat;
  • Construiește relații pe termen lung și semnificative cu clienții la telefon;
  • Devine un consilier de încredere pentru produsele Rittal;
  • Efectuează urmărirea ofertelor către clienți
  • Introduce în sistemul ERP comenzi de la clienti.
  • Urmărește în mod activ noi oportunități pentru a impulsiona și a permite creșterea afacerii în timp ce se adresează nevoilor clienților noi sau existenți;
  • Colaboreaza eficient cu echipa pentru a se asigura că nevoile clienților sunt pe deplin satisfăcute
  • Participa la evenimentele organizate de companie

Ceea ce oferim:
  • Platim 14 salarii pe an.
  • Oferim 26 de zile de concediu pe an.
  • Suportăm o parte din costurile de transport.
  • Prima de Paste si de Craciun
  • Tickete de Masa
  • Abonament medical premium
  • Vei fi integrat intr-o companie in expansiune pe piata cu o echipa tanara, cu mediu de lucru prietenos si program de lucru flexibil.
  • Acces la formare premium și managementul carierei/talentelor.

De la înființarea sa în 1961, Rittal a evoluat în mod continuu devenind cel mai important furnizor de sisteme din lume pentru carcase, distribuție de energie, control climatic, infrastructură IT, software și servicii.
Astăzi, Rittal oferă o platformă de sistem perfect coordonată. Aceasta reunește producții inovatoare, soluții de inginerie de pionierat și servicii globale pentru a satisface cele mai diverse cerințe. Se adresează unei game întregi de industrii, de la mașini și instalații, la industria auto și la tehnologia informației.
Toate dintr-o singură sursă, de cea mai bună calitate.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024