Gratis

Ingrijitor de cai (m/f/d)

Liska Residence S.R.L.

Candidatul Ideal

îngrijitor de cai (m/f/d)
Full time | 40 de ore pe săptămână | Sanctuarul de animale _ Liska Park
Doresti să contribui la ceva semnificativ și să participi alaturi de noi la indeplinirea misiunii noastre? Aceasta este șansa ta. Căutăm oameni dedicați pentru a ne îmbogăți echipa.

Profilul ideal
- Este necesară o diplomă relevantă și cunoștințe de biologie si o cunoastere a comportamentului animalelor etc.
- Este necesară experiență de lucru cu cai mari
- Cunoașterea reglementărilor privind sănătatea și siguranța la locul de muncă
- Un interes deosebit pentru bunăstarea animalelor
- Cunoștințele de limbă engleză/ germană reprezintă un avantaj
- Peroana practică, adaptabilă, creativă, muncitoare și dornica să rezolve probleme

Descrierea jobului

Contribuția ta va fi:
- Ingrijirea zilnica a tuturor animalelor aflate în grija ta, respectând cu strictețe toate protocoalele ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂de siguranță și standardele de calitate.
- Sprijinirea activitatilor si procedurilor de natura veterinara, cand este cazul
- Participarea in cadrul activitatilor legate de transferul în siguranță al animalelor către și dinspre sanctuar
- Sprijinire a activitatilor de coordonare și organizare a vizitatorilor zilnici în sanctuar, precum și a vizitelor ghidate și a evenimentelor speciale

Oferim:
o remuneratie în funcție de calificările candidaților
o cazare gratuită in sanctuar în apartamente noi
o un mediu de lucru provocator și interesant
Locul de muncă este situat în regiunea Oradea, România

Descrierea companiei

Liska Park is an wild life park located in Sinteu, Bihor.

The park is scheduled to open up for visitation this year and is home to many wonderful animals, including water buffalos, yaks, horses, dear, goats, birds, lamas and tigers.

It is the mission of the park to generate a perfect touristic experience supported by high animal welfare standards.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024