Gratis

Inginerie mecanica/mecatronica

SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
• de bază:
- absolvent cu diplomă de bacalaureat sau diplomă de licență al unei instituții acreditate de învățământ cu profil de electromecanică și electrotehnică;
- cunoștințe de proiectare 3D CAD/CAM;
- cunoștințe elementare teoretice/ practice de prelucrare prin așchiere;
- cunoștințe teoretice de tratament termic, structura materialelor, puncte topire;
- cunoștințe privind operarea mașinilor-unelte pentru prelucrare prin așchiere;
- cunoștințe privind operarea mașinilor-unelte pentru prelucrarea lemnului;
- cunoștințe de bază în domeniul sudurii;
- cunoștințe mecanică auto/ demontare elemente autoturisme;
- prezintă avantaj cunoștințe privind operarea programului de proiectare 3D Solidworks;
- capacitatea de a lucra în echipă și independent.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- concepe și proiectează diferite echipamente și detalii mecanice ale unor părți componente din ansambluri mai mari; acestea pot fi desene ale întregului produs final sau numai ale unor părți din acesta;
- realizarea de ansambluri și subansamble;
- coordonarea și supravegherea îndeaproape a activității de producție a pieselor proiectate pentru îndeplinirea cerințelor tehnice;
- efectuarea periodică a necesarului de componente și subansamble folosite pentru construirea sistemelor proiectate.

Serviciul de Informații Externe (SIE) este instituția de stat specializată în domeniul informațiilor externe privind siguranța națională, apărarea României şi a intereselor sale.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Mart. 2024 Expiră 14 Apr. 2024