Gratis

Ingineri Proiectanti CFDP - orice nivel de experienta

DB Engineering & Consulting GmbH Berlin Sucursala Bucuresti
11 poziții

Candidatul Ideal

Pentru proiectele noastre locale si internationale, cautam mai multi ingineri absolventi de CFDP pentru a se alatura in regim de munca la distanta sau hibrid, unei echipe de peste 140 de ingineri proiectanti.

Descrierea jobului

Ce iti oferim:
  • Salariu competitiv, 25 zile de concediu pe an + zile suplimentare platite oferite de companie (atunci cand sarbatorile legale sunt in weekend, exceptand cele care de obicei sunt in weekend ca de exemplu Pastele).
  • Tichete de masa si tichete cadou.
  • Servicii medicale/Pachet Business.
  • Pensie privată Pilonul 3.
  • Programe de formare custom tailored pentru angajați.
  • Cursuri de limba germana gratuite.
  • Acces la o retea internationala de experti in domeniu, knowledge sharing sessions, deplasari la headquarter-ul din Germania.
  • Oportunitatea de a lucra cu clienți de top la proiecte de infrastructură mari.
  • Program de lucru hibrid sau remote pentru cei care nu locuiesc in Bucuresti.
  • Echipamente de lucru performante, ultimele versiuni de tool-uri de lucru.
Ce cautam:
  • Sa fii absolvent de Facultate/Master CFDP.
  • Sa iti doresti sa lucrezi intr-o echipa internationala cu multe provocari.
  • Sa fii organizat si sa te poti incadra in termenele limita de predare a proiectelor.
Ce vei face:
  • Te vei implica in proiectele noastre locale si internationale de infastructura feroviara, partea de cai ferate, drumuri si poduri: atat in partea de calcul cat si in partea de desen CAD sau BIM in toate faze de proiectare.
  • Vei proiecta partea de cai ferate, drumuri si poduri conform standardelor Europene.

DB Engineering & Consulting este o filială deținută integral de Deutsche Bahn AG, compania feroviară, de mobilitate și logistică care exploatează în mod profitabil rețeaua feroviară din Germania. Deutsche Bahn este recunoscută pe scară largă ca fiind unul dintre cei mai importanți furnizori de transport și logistică din întreaga lume.
DB E&C aduce 50 de ani de experiență în domeniul infrastructurii, al transportului și al implementării de proiecte în Germania și în peste 100 de țări din întreaga lume. Avem peste 5.000 de angajați din 84 de țări.
În calitate de companie lider în domeniul ingineriei și consultanței în sectorul feroviar, expertiza noastră se concentrează pe: soluții durabile și personalizate de transport, proiectare, supervizare a construcției, consultanță (consultanță în afaceri, operațiuni și întreținere, consultanță IT în domeniul logisticii), management de proiect, mediu, geotehnică și topografie.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024