Gratis

INGINER ZOOTEHNIST- Ferma Rachiti- BOTOSANI

SAGEM SRL

Candidatul Ideal

Ți-ar plăcea să faci parte din Familia Safir?
Esti doar la un click distanta de a afla daca te poti integra intr-o echipa tanara, in permanenta dinamica, unita si plina de viata!
Postul este pe perioada determinata!
Candidatul ideal:
  • studii superioare;
  • experienta in domeniul de minim 1 an, exceptie absolventii 2022-2023;
  • capacitate de comunicare;
  • abilitati de observatie;
  • viteza de reactie;
  • dorinta de a invata;
  • capacitate de coordonare a activitatii prestate si de analiza a situatiilor neprevazute;
  • bune cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Organizează și supervizeaza desfășurarea procesului de primire a puilor de o zi la nivelul fermelor gestionate;
  • Ține legătura cu furnizorii de pui de o zi în vederea obținerii informațiilor legate de cantitatea de pui livrată, data de livrare, ora de livrare;
  • În urma analizei efectuate împreună cu Seful de ferma asupra calității puilor de o zi se asigură de implementarea la nivelul fermei gestionate a măsurilor emise în vederea remedierii neconformităților identificate;
  • Organizează procesul de creștere a puilor în ferme urmărind respectarea procedurilor de creștere și a planului de acțiuni emis în vederea obținerii obiectivelor - Completeaza registre, situatii, documente interne
  • Coordonează în mod direct procesul de întocmire pentru fiecare serie de pui a fișelor de lot pe fiecare fermă și hală;
  • Organizează și menține sistemul de biosecuritate la nivelul fermelor gestionate;
  • Supervizează permanent modul de funcționare a utilajelor și instalațiilor din ferme;
  • Pe tot parcursul unui proces de creștere colaborează cu departamentele Sanitar Veterinare, Mentenanta, DDD, Depopulare în vederea defășurării corespunzătoare a activităților ce țin procese specifice;
  • Împreună cu Seful de ferme identifică și analizează permanent problemele aparute în desfășurarea procesului de creștere a puilor de carne;
  • Implementează corespunzător soluțiile agreate în vederea remedierii problemelor identificate;
  • Cunoaște și implementează planul de depopulare emis la nivelul fermelor gestionate;
  • Organizează și supervizează desfășurarea procesului de depopulare a fermelor
  • Asigura conditiile de desfășurare corespunzătoare a activității sanitar-veterinare specifice în cadrul fermelor de creștere a păsărilor;
  • Implementează și urmărește menținerea standardelor de biosecuritate în fermele de creștere a păsărilor.
Beneficii:
  • pachet salarial atractiv (salariu fix + tichete de masă + bonusuri de performanță);
  • pachet de carne /pe săptămâna lucrată;
  • asigurare transport sau decontare transport (75% din contravaloare abonament);
  • programe de instruire;
  • alte tipuri de beneficii vor fi detaliate in cadrul interviului de recrutare/oferte de angajare;
  • asigurare medicală privată prin Regina Maria.

Descrierea companiei

Familia Safir din 1945…Felul de a fi bun!

Pentru noi nu este doar un concept abstract sau un slogan, ci mai mult decât atât este ceea ce ne definește.Împreună creăm oportunități pentru fiecare, prin muncă, dedicare și responsabilitate.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024