Gratis

Inginer vanzari, profil electric, automatizari

EEE SA

Candidatul Ideal

Studii superioare, profil electrotehnic, automatizari, electronic sau energetic;
Experienta, de minim 2 ani, in domeniul distributiei de materiale electrice si pentru automatizari sau in domeniul instalatiilor electrice de distributie si/sau al tablourilor electrice de automatizari ( instalari sau mentenanta);
Cunostinte medii de limba engleza ( documentatiile tehnice / cataloagele / cartile tehnice pot fi in limba engleza);
Cunostinte de operare calculator; Office ( Excel, Word, Power Point, Outlook ), Internet;
Experienta in utilizare softurilor de tip Eplan, EcoStruxure, SoMove, Dialux, ETS constituie un avantaj;
Permis de conducere categoria B;
Abilitati tehnice in instalatii electrice, electronice si de automatizari si placerea de a avea si activitati practice;
Interesul de a avea un job stabil, permanent, intr-o firma care functioneaza din anul 1991, cu un program de opt ore/un schimb/ cinci zile pe saptamana, cu rare deplasari la clientii din zona

Descrierea jobului

  • Intocmeste specificatii pentru proiecte cu echipamente electrice, de automatizari si cu panouri fotovoltaice, pentru clienti;
  • Contribuie la stabilirea de solutii tehnice, conform solicitarilor;
  • Asigura suport tehnic si comercial, in relatiile cu furnizorii si cu clientii.

Activitatea se desfasoara la sediul societatii din Timisoara;
Programul de lucru este de 8 ore/zi, de luni pana vineri, sambata, duminica fiind zile libere
Din cana in cand, pot avea loc deplasari la unul dintre clientii din zona sau in unele din sambete, este nevoie de prezenta, la sediul societatii, cateva ore, dimineata.

Jobul implica:
  • activitati de distributie pentru aparataj electric, de automatizari si pentru instalatii fotovoltaice;
  • oferte cu elaborarea specificatiilor tehnice;
  • suport tehnico comercial clienti si testari/suport programare produse;

Se ofera:
  • Contract de munca pe durata nelimitata, dupa o perioada minima de proba, cu salariul real trecut in contractul de munca;
  • Tichete de masa, prime cu ocazia sarbatorilor, bonusuri in functie de eficienta activitatii si in functie de realizarile financiare ale societatii;
  • Calculator, telefon, acces la masinile de servici ale societatii

SC EEE SA ( www.eee.ro ) este o societate cu capital romanesc, are sediul central in Timisoara si doua puncte de lucru in Cluj si Sebes.

A fost infiintata in 1991 si are doua obiecte principale de activitate:
  • Distributia de echipamente electrice, pentru automatizari si pentru instalatii fotovoltaice (distribuitori oficiali pentru societati importante, de ex. Schneider Electric, Gewiss, Legrand, Wieland Electric, TKD Kabel, Finder, Rittal, Victron Energy);
  • Postul ofertat este pentru activitatea din acest domeniu.
  • Distributia de materiale, produse si instalarea de echipamente pentru industria electronica (reprezentanta pentru Romania pentru firmele germane ERSA, Wolfgang Warmbier, Fritsch, Schnaidt, Pacha Automation).

  • Postul pe care-l oferim este de inginer de profil electric si pentru automatizari, cu atributiuni comerciale iar locatia este in Timisoara, Bdul Industriilor ( Industriei) nr.4

    Detalii de contact transmitere CV: email: ee@eee.ro

    Detalii contact SC EEE SA:

    300714 Timisoara, Bdul. Industriilor ( Industriei) nr.4

    Tel 0256 291661
    Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 8 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024