Gratis

Inginer vanzari materiale electrice

Orion & GDS Electric SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Experienta relevanta in vanzari in domeniul electric si iluminat (minimum 2 ani);
Studii superioare tehnice – facultatea Constructii / Instalatii / Electrotehnica / Automation & Robotics, etc
Abilitati de negociere pozitiva; Orientare catre rezultate prin oferirea unui serviciu optim calitativ;
Cunostinte solide despre produsele electrice si despre iluminat, panouri fotovoltaice;
Capacitatea de a intelege noile tendinte din domeniu;
Capacitate de organizare si planificare;
Prezenta profesionala; Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa; Abilitatile de a lucra atât independent cât si in echipa.

Descrierea jobului

Identificarea oportunitatilor si crearea unor parteneriate pe termen lung;
Prezentarea produselor electrice și a produselor de iluminat, panouri fotovoltaice; Realizarea ofertelor tehnico-comerciale;
Clasificarea potenţialilor clienţi şi creşterea eficienţei vânzărilor; Managementul relatiilor cu cei mai importanti clienti;
Atingerea obiectivelor comerciale prin promovarea produselor companiei si realizarea vanzarilor;
Crearea rapoartelor lunare privind vanzarile si activitatea curenta;
Monitorizarea tendintelor in sectorul electric si al luminii;
Implementarea planurilor strategice pe termen scurt si lung in functie de obiectivele companiei;
Participarea la expozitii, targuri de profil sau alte evenimente conexe.
Beneficii:
Mediu de lucru profesionist, in cadrul unei companii dinamice, lider in piata in care isi desfasoara activitatea;
Masina de serviciu, laptop, telefon mobil;
Pachet salarial motivant: salariu fix (7400 lei brut), plus bonuri de masa, plus bonus de performanta;
Abonament premium la o retea privata de sanatate.​

Descrierea companiei

Orion & GDS Electric SRL, Baia Mare - www.eOrion.ro

Soluții de iluminat și electrice de ultimă generație.
Sisteme de automatizare și control al iluminatului.
Proiectare si execuție de tablouri electrice complexe.
Proiectare și instalare sisteme de panouri fotovoltaice.

Companie solida, cu vechime pe piata. Peste 25 ani de dezvoltare continua, peste 1500 proiecte realizate, multe dintre ele fiind referinte cunoscute pe plan national sau international, cum este Piata Cetatii Baia Mare care a castigat locul al III-lea in cadrul concursului international de iluminat City.People.Light - 2015.

Traininguri in echipe de profesionisti: Schneider Electric & altii. Echipa dinamica, salarii motivante, mediu de lucru placut.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024