Gratis

Inginer vanzari (Eficienta Energetica)

Academia de HR

Candidatul Ideal

Educație și Experiență
  • Studii superioare în domeniul tehnic, preferabil Inginerie electrică
  • Experiență relevantă în vânzarea echipamentelor electrice, curentului slab, automatizărilor sau HVAC.
  • Experiență demonstrată în vânzarea B2B către entități mari, cum ar fi către centre comerciale sau alte instituții similare.

Alte cerințe

Engleza – avansat
  • Carnet de șofer - categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasări în București și în țară
  • Capacitatea de a susține și de a conduce discuții tehnice preliminare cu clienții în calitate de consultant în vânzări, pentru a identifica nevoile și cerințele acestora în domeniul eficienței energetice și al soluțiilor tehnice oferite de companie..
  • Abilitati foarte bune de analiza, comunicare, negociere, abilități de planificare si prioritizare pentru atingerea termenelor limita
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare în cadrul echipei și cu părțile interesate externe.
Personalitate
  • Motivație intrinsecă și pasiune pentru tehnologie și inovație în domeniul specific de activitate.
  • Dorința și capacitatea de a învăța continuu și de a se adapta la schimbările din industrie și din cadrul organizației.
  • Demonstrarea integrității și a eticii profesionale în toate aspectele activității profesionale.

Descrierea jobului

Despre Client

Academia de HR recrutează un Inginer de vânzări, pentru Clientul său, companie ce oferă servicii de eficiență energetică, având ca scop facilitarea beneficiilor clienților prin cele mai rentabile soluții pentru operațiunile de construcție. Soluțiile și tehnologiile utilizate au efectul de a reduce costurile operaționale ale beneficiarilor, ceea ce permite finanțarea economiilor realizate.

Compania are o experiență de peste 8 ani în managementul facilităților și asistență tehnică. Specializările includ contorizare inteligentă, HVAC (încălzire și aer condiționat), automatizare, izolație, iluminat, precum și întreținere preventivă și predictivă. Utilizând soluții și tehnologii avansate, compania își propune să reducă costurile operaționale pentru clienți, permițându-le să finanțeze economiile realizate.

Compania oferă servicii care vor duce la eficiența energetică completă. Serviciile includ audit energetic, propunere de soluții tehnice, studiu de fezabilitate, soluții de finanțare, execuție, implementare și monitorizare."

Descrierea Jobului

Căutăm un Inginer de vânzări locat în București.

Misiunea principală a postului: creșterea vânzărilor prin identificarea și atragerea de noi clienți și parteneri, promovând soluțiile companiei pentru eficiența energetică și asigurându-se că acestea răspund nevoilor și obiectivelor clienților

Responsabilități
  • Identificarea și prospectarea potențialilor clienți și parteneri comerciali.
  • Prezentarea și promovarea soluțiilor și serviciilor companiei pentru eficiența energetică.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor de afaceri cu clienții existenți și noi.
  • Consultarea clienților pentru a înțelege nevoile și obiectivele lor specifice legate de eficiența energetică.
  • Personalizarea ofertelor și propunerilor comerciale conform cerințelor clienților.
  • Negocierea și încheierea contractelor de vânzare în conformitate cu obiectivele de vânzări stabilite.
  • Monitorizarea și raportarea rezultatelor vânzărilor, inclusiv urmărirea progresului în atingerea obiectivelor de vânzări.
  • Colaborarea cu departamentele interne ale companiei, inclusiv cu echipa tehnică, pentru asigurarea livrării eficiente și de calitate a soluțiilor vândute.
  • Rămânerea la curent cu tendințele și evoluțiile din industrie și domeniul eficienței energetice pentru a oferi clienților cele mai actualizate și relevante
Ofertă
  • Alătură-te unei echipe dinamică și inovatoare, activând într-un domeniu nou și captivant
  • Vei lucra alături de o echipă de profesioniști cu înaltă calificare și competențe tehnice de top
  • Participarea la proiecte diverse și ambițioase, cu posibilitatea de a-ți demonstra abilitățile de vânzări
  • Mediu de lucru prietenos, bazat pe respect și recunoaștere a performanței
  • Oportunități de dezvoltare continuă
  • Mașină de serviciu și un pachet salarial atractiv, completat de recompense pentru performanțe
  • Asigurare medicala privata

Descrierea companiei

Servicii de Consultanță HR

Abordăm toate problemele importante de HR și contribuim prin serviciile, cursurile și evenimentele noastre la identificarea, atragerea și păstrarea talentelor în companiile din România!

Sourcing, Recrutare și Atragerea Candidaților

Retenție și Securizarea Talentelor

Motivare și Engagement

academiadehr.ro

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024