Gratis

INGINER VANZARI ECHIPAMENTE LABORATOR

NITECH
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice – de preferat Facultatea de Chimie/Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, Facultatea de Biologie/Biochimie, Facultatea de Fizica;
  • Cunostinte tehnice;
  • Constituie un avantaj experienta de vanzari in domeniul aparaturii si consumabilelor de laborator;
  • Orientare catre clienti, calitate si rezultate;
  • Persoana organizata, responsabila si atenta la detalii;
  • Nivel bun de limba engleza (scris si vorbit);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Stabileste, mentine si dezvolta relatiile cu clientii din zona de responsabilitate;
  • Zonele de responsabilitate sunt: Bucuresti/Iasi/Cluj/Timisoara, acestea vor fi stabilite impreuna cu aplicantii, cu ocazia interviului.
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea indentificarii de noi clienti, a cresterii cotei de piata a produselor si serviciilor din zona arondata;
  • Promoveaza echipamentele si consumabilele de laborator, in functie de specificul fiecarui de tip de laborator;
  • Contribuie la strategia de promovare si vanzare a produselor;
  • Viziteaza regulat clientii si clientii potentiali din zona de responsabilitate;
  • Intocmeste ofertele tehnico-financiare, in colaborare cu departamentul tehnic si logistic;
  • Urmareste ofertele catre clientii existenti sau potentiali, negociaza conditiile de contractare si preturile produselor si se asigura ca evolutia vanzarilor si incasarilor clientilor sunt in concordanta cu obiectivele stabilite.
BENEFICII:
Salariu atractiv, comision lunar, bonus de performanta;
Instrumentele necesare desfasurarii activitatii: masina, laptop, telefon;
Cursuri de specialitate, atat in tara, cat si in strainatate;
Abonament sanatate clinica privata;
Atmosfera de lucru degajata, colegi implicati.

PROGAM DE LUCRU:
Luni – Joi: 08:30-17:00
Vineri: 08:30-16:00

Nitech comercializeaza aparatura de laborator, mobilier de laborator, accesorii si consumabile.

Nitech ofera echipamente pentru dotarea urmatoarelor tipuri principale de laboratoare:
- laborator chimic
- laborator fizico chimic
- laborator de ape
- laborator de mediu
- laborator microbiologic
- laborator pentru controlul materiilor prime
- laborator interfazic sau de productie
- laborator de metrologie

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024