Gratis

Inginer topograf de santier

ArenaCAD

Candidatul Ideal

Căutăm un Inginer topograf de șantier, cu experiență specifică în oferirea de asistență tehnică pe teren: trasare puncte, ridicări topografice.

Descrierea jobului

Topografie Inginerească, Trasări în Șantier in Brasov
www.arenacad.ro
Suntem în căutarea unui colaborator dedicat și meticulos, capabil să se alăture echipei noastre dinamice în domeniul construcțiilor, fie ca angajat, cu un venit net de la 6000 de lei pe lună, fie ca partener de afaceri, cu un venit de 14000 de lei pe lună. Rolul presupune responsabilități critice legate de eficiența și precizia în planificarea și executarea trasărilor și măsurătorilor în teren.
Responsabilități:
Precizie tehnică: Suprapune planșele din proiect cu o marjă de eroare de maxim 2mm față de axele proiectate. Execută trasajul elementelor dorite în cadrul solicitărilor specificate (1h, 4h sau 8h), respectând cerințele clientului cu rigurozitate.
Verificări lunare: Efectuează verificări lunare ale rețelei de sprijin, menținând o precizie de 5mm, și materializează orice punct în teren cu o precizie de 5mm X,Y, și 2mm Z.
Comunicare eficientă: Scrie pe grup toate solicitările de prezență în șantier în maxim 30 de minute de la primirea solicitării. Face planificarea prezenței în șantier în maxim 24 de ore calendaristice de la solicitarea beneficiarului și raportează toate prezențele până la finalul zilei.
Planificare riguroasă: Organizează prezența în șantier în maxim 24 de ore calendaristice de la primirea solicitărilor, asigurând o comunicare eficientă cu beneficiarul.
Raportare detaliată: Raportează toate prezențele până la finalul zilei de lucru, garantând acuratețea informațiilor transmise.
Documentație punctuală: Întocmește și trimite planul măsurătorilor din teren (as-build) la termenul solicitat de beneficiar, fără a depăși ora 17:00 a doua zi de la finalizarea măsurătorilor.
Confirmare de prezențe: Se asigură că prezențele sunt semnate de reprezentantul clientului în maxim 7 zile de la prezența în șantier și că toate prezențele sunt semnate în ultima zi lucrătoare a lunii.
Predare documente: Predă prezențele office manager-ului până în ultima zi lucrătoare a fiecărei luni, asigurând un flux de lucru neted și eficient.
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 11 Mai 2024