Gratis

Inginer/Tehnician Mecanic

mateco
5 poziții

Candidatul Ideal

Iti place sa te murdaresti pe maini si te simti în largul tau atunci cand esti printre utilaje? Atunci suntem compania perfectă pentru tine si te invitam sa aplici pentru a vedea daca ești piesa lipsă din echipa noastră!
La noi fiecare zi este o șansă de a face ceva extraordinar, noi nu facem doar reparații, ci facem lucrurile să urce la nivelul următor!

Ce ne dorim de la tine:
  • Studii tehnice medii/profesionale sau superioare;
  • Experiență anterioară în domeniul mecanicii;
  • Disponibilitatea de a lucra in conditii de santier;
  • Cunoașterea tehnologiilor și a instrumentelor de diagnosticare;
  • Disponibilitatea de a lucra în weekend si de a se deplasa, dacă este necesar (masina de serviciu);
  • Permis de conducere;
  • Operare aplicatii mobile;
  • Limba engleză – avantaj.

Descrierea jobului

Cu ce te vei ocupa in echipa noastra:
  • Diagnostichezi defectiunile tehnice;
  • Repari și întreții echipamentele din flota: nacele, stivuitoare, compresoare, generatoare, pompe, etc;
  • Verifici functionalitatea utilajului la livrarea si la receptie;
  • Intocmesti rapoarte de service. (Aplicatie interna);
  • Stabilesti necesarul de piese si consumabile (Aplicatie interna);
  • Comunici eficient cu echipa pentru programarea și prioritizarea reparațiilor..

Ce iti oferim:
  • Pachet salarial negociabil, in functie de experienta si cunostinte;
  • Tichete de masă – la valoarea bruta de 40 RON/zi lucrata;
  • Decontare transport in limita sumei de 250 RON/luna;
  • Ore suplimentare platite prin adaugarea unui spor de 75% la salariu, corespunzator duratei acestora, conform legii;
  • Concediu de odihnă: 21 zile/an + 1 zi liberă/an pentru ziua de naștere;
  • Asigurare medicala privata – dupa 12 luni vechime in companie;
  • Acces la programe de instruire si dezvoltare.

mateco este un concern internațional cu peste 50 de ani de experientă, cu o rețea extinsă în 15 țări din Europa și America Latină. Oferim soluții complete de închiriere, având o flotă modernă de 40.000+ de unități disponibile în peste 160 de locații din lume.

mateco Romania este cea mai mare companie de închirieri utilaje pentru acces și lucru la inălțime din zona Balcanilor. Ne-am dezvoltat inițial ca o cultură antreprenorială și am crescut accelerat în ultimii 18 ani, transformându-ne si îmbunatatindu-ne continuu.

Astazi suntem lideri ai pieței specifice din Romania și cel mai bun partener de închiriere, preferat de clientii nostri din Europa de Est.

Cultura mateco are la baza integritatea, susținerea clientului, îmbunătățirea continuă, inovația și sustenabilitatea. Acestea sunt valorile în care credem si totodată, ele reprezintă angajamentul mateco față de clienții și angajații nostri, susținând impreună economia circulară și reducând impactul asupra mediului înconjurător.

mateco ‘your better way up’!

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024